توانایی ها باید در مسیر تسهیل امور و حل مشکلات باشد / پیگیر حل مشکل و لغو بخشنامه محدودیت ورود کالا هستیم

توانایی ها باید در مسیر تسهیل امور و حل مشکلات باشد / پیگیر حل مشکل و لغو بخشنامه محدودیت ورود کالا هستیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در جمع نمایندگان مراکز تجاری ارس گفت: همه توانایی و قدرت و نفوذ افراد باید در مسیر تسهیل امور و حل مشکلات باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در جلسه بررسی مشکلات بازاریان که با حضور نمایندگان مراکز تجاری این منطقه برگزار شد، بر لزوم اتحاد همگانی برای حل مشکل بازاریان تاکید کرد.
وی خطر خدشه دار شدن وجهه بازار جلفا را متذکر شد و گفت: خدشه دار شدن وجهه بازار نتیجه ای جز عواقب جبران ناپذیر برای اقتصاد و اشتغال این منطقه نداشته و حتی با صرف انرژی و هزنیه های کلان نیز جبران نمی شود.
او گفت: سریعا بعد از ابلاغ بخشنامه محدودیت در ورود برخی کالاها به این منطقه، مکاتبه های جدی و مکرر با دستگاه های کشوری و استانی برای عدم اجرا و لغو بخشنامه انجام شد و پیگیر موضوع هستیم.
عرب باغی با بیان اینکه در پی مکاتبات متعدد سازمان منطقه آزاد ارس، هفته آینده جلسه ای با معاون وزیر و رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد ارس جدی تر از بازاریان و سرمایه گذاران پیگیر مشکلات و دفاع از عرضه کالای همراه مسافر می باشد.
در این نشست بخش هایی از متن مکاتبه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قرائت شد که به شرح ذیل می باشد:
با توجه به نیاز بازارهای داخلی، سالیانه تعداد زیادی از مسافرین علی الخصوص در ایام تعطیلات رسمی، عید نوروز و سایر اعیاد برای خرید به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، نخجوان، ارمنستان و آذربایجان هجوم بده و در بازگشت کالاهای زیادی از جمله پوشاک بدون پرداخت حقوق گمرکی به کشور وارد و ارزش البسه وارده بر اساس قانون صادرات و واردات هر نفر بیش از 80 دلار در سال می باشد.
با عنایت به عوارض اجتماعی و فرهنگی مسافرت اتباع ایرانی به کشورهای همسایه، تحمیل مشکلات فرهنگی و اجتماعی به نظام از جمله آسیب های جدی بخشنامه مذکور می باشد.
به دلیل نیاز شدید بازار به البسه و عدم جوابگویی واحدهای داخلی به نیاز مذکور بدلیل گرانی، کیفیت نامطلوب، شبکه قاچاق هر روز گسترده تر شده و هزینه مبارزه با قاچاق کالا بیشتر از فواید آن می باشد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج