عرب باغی در هشتمین جلسه شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس:

رویکرد تمامی اقدامات فرهنگی ارس تعمیق و ترویج ارزش های دینی و انقلابی است

رویکرد تمامی اقدامات فرهنگی ارس تعمیق و ترویج ارزش های دینی و انقلابی است
انتظار می‌رود دستگاه‌های متخصص مستقر در منطقه آزاد ارس در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگی و توجه به مسایل دینی، مذهبی و مسایل اجتماعی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی و پشتیبانی مالی سازمان نقش موثرتری را ایفا نماید.
مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت : با تخصیص بیشترین سهم بودجه عمرانی به بخش فرهنگی، تعمیق و ترویج ارزش های دینی و انقلابی رویکرد تمامی اقدامات فرهنگی ارس است .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، عرب باغی در هشتمین جلسه شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس گفت: طی سه سال گذشته برای توسعه، مرمت و تجهیز زیرساختهای دینی و مذهبی بالغ بر 27میلیارد ریال هزینه شده است
وی گفت: توسعه زیرساخت و تجهیز اماکن دینی و مذهبی بیشترین سهم را از اعتبارات عمرانی فرهنگی دارد و در این راستا تفاهم نامه های متعددی با مساجد برای ارتقا کمی و کیفی برنامه مذهبی نیز منعقد شده است.
عرب باغی با بیان اینکه برای تجدید بنای مسجد جلفا طی سال گذشته و امسال12 میلیارد ریال بودجه تصویب و اختصاص یافته است گفت : با توجه به ظرفیت ناکافی و بویژه نامساعد بودن بخش حسینیه و خواهران سال گذشته 6 میلیارد و امسال نیز 6 میلیارد برای تجدید بنای مسجد جلفا هزینه می‌شود.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس تاکید کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های متخصص مستقر در منطقه آزاد ارس در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگی و توجه به مسایل دینی، مذهبی و مسایل اجتماعی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی و پشتیبانی مالی سازمان نقش موثرتری را ایفا نماید.
عرب باغی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توجه به ترویج فرهنگ قرآنی اشاره کرد گفت : جامعه امروز نیازمند ترویج فرهنگ قرآنی است تا بتوانیم اسلام ناب محمدی و مفاهیم ناب قرآنی را به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است گسترش دهیم.

شایان ذکر است در هشتمین جلسه شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس تفاهم نامه 6میلیارد ریالی تکمیل بنای جدید مسجد جلفا مبادله شد. با مبادله این تفاهم نامه مجموع اعتبار تخصیصی به تجدید بنای مسجد جلفا در منطقه آزاد ارس به 12 میلیارد ریال رسید و بزودی احداث بخش برادران توسط هیات امنای مسجد شروع می شود.
براساس این گزارش همچنین در این نشست که با حضور اعضای شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس برگزار شد علاوه بر اعتبار تخصیصی به مسجد جلفا، بالغ بر 2میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های مختلف فرهنگی مذهبی در منطقه آزاد ارس تصویب شد.
مساعدت در اجرای برنامه های دینی و مذهبی بویژه توسعه مفاهیم قرآنی توسط مساجد، تامین روحانیون جهت اقامه نماز جماعت مدارس منطقه، تامین روحانیون مورد نیاز جهت اقامه نماز در پارک ها و مراکز مهم گردشگری منطقه در شش ماهه نخست سال، اجرای طرح بزرگ مفاهیم قرآنی با برگزاری جلسات تفسیر در مساجد و آزمون عمومی مفاهیم قرآن در پایان بازه 6 ماهه اجرای طرح و نیز تصویب طرح های پیشنهادی اداره تبلیغات اسلامی جلفا از جمله دوره های سبک زندگی اسلامی برای مردم و کارکنان ادارات و برگزاری دوره های اخلاق و احکام کسب و کار برای بازاریان و اصناف منطقه ارس از مصوبات هشتمین نشست شورای فرهنگی ارس بود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج