مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری منطقه آزاد ارس خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه بهسازی کتابخانه عمومی جلفا توسط منطقه آزاد ارس / خرید و توزیع بیش از 40 هزار جلد کتاب در 3 سال گذشته

  • 29 خرداد 1396
  • 16:41
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 631 بازدید
  • Article Rating
انعقاد تفاهم نامه بهسازی کتابخانه عمومی جلفا توسط منطقه آزاد ارس / خرید و توزیع بیش از 40 هزار جلد کتاب در 3 سال گذشته
در سه سال گذشته بیش از 40 هزار جلد کتاب با ارزش بیش از 150 میلیون تومان توسط سازمان منطقه آزاد ارس خریداری و در سطح این منطقه توزیع شد
مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری منطقه آزاد ارس گفت: در سه سال گذشته بیش از 40 هزار جلد کتاب با ارزش بیش از 150 میلیون تومان توسط سازمان منطقه آزاد ارس خریداری و در سطح این منطقه توزیع شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ابراهیم نصیری گفت: این تعداد کتاب در سه سال گذشته بر اساس سیاست های حمایتی سازمان از فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء سرانه مطالعه خریداری و یا منتشر شده است.
نصیری افزود: با مساعدت سازمان منطقه آزاد ارس تنها کتابخانه عمومی شهر جلفا بهسازی شده و بخش خواهران و کودکان آن ایجاد و تکمیل می شود.
وی گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با اداره کتابخانه های عمومی جلفا و تخصیص اعتبار 500 میلیون ریال، این طرح طی ماه آینده به اتمام رسیده و افتتاح می شود.
مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: علاوه بر بهسازی کتابخانه جلفا، احداث کتابخانه و مرکز فرهنگی منطقه مسکونی شجاع در مرحله نهایی تهیه اسناد مناقصه قرار دارد و به زودی شاهد اجرایی شدن این پروژه فرهنگی نیز خواهیم بود.
او افزود: برگزاری 7 مسابقه کتابخوانی در سال 1395 با 1472 نفر شرکت کننده و 6582 ساعت مطالعه و 9 مسابقه در سال 94 با 1848نفر شرکت کننده و 19 هزار و 518 ساعت مطالعه از جمله برنامه های سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه اشاعه فرهنگ کتابخوانی بوده و این مسابقه ها در سال 1396 نیز ادامه دارد.
وی عنوان کرد: کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 94 با تامین خودرو توسط سازمان منطقه آزاد و کتابخانه سیار اداره کل کتابخانه های استان در سال 1395 با مشارکت سازمان منطقه آزاد ارس راه اندازی شده است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج