تشکیل کمیته مبارزه با پولشویی و قاچاق کالا در مناطق آزاد کشور / ارس مسئول کمیته مجامع حسابرسی

تشکیل کمیته مبارزه با پولشویی و قاچاق کالا در مناطق آزاد کشور / ارس مسئول کمیته مجامع حسابرسی
مقرر شد هر منطقه با توجه به عملکرد موفق خود مسئولیت برگزاری یک کمیته را برعهده گیرند. مسئولیت برگزاری كميته مجامع حسابرسی به منطقه آزاد ارس واگذار شد.
به گزارش فرینا، در نشست هماهنگی معاونین توسعه مدیریت مناطق آزاد کشور که به ریاست معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد هر کدام از معاونین و مدیران توسعه مدیریت سازمان های مناطق آزاد، گزارش عملکردی از حوزه متبوع خود ارائه دادند و در خصوص موضوعات و مسائل موجود در منطقه به بحث و بررسی پرداختند.
معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این جلسه گفت: برنامه مبارزه با پولشویی و قاچاق کالا به سازمان های مناطق آزاد کشور ارسال شد. دبیرخانه شورایعالی و مدیران سازمان های مناطق آزاد از اجرای این برنامه استقبال کردند و «کمیته مبارزه با پولشویی و قاچاق کالا» در مناطق ایجاد شد.
علیرضا موحدی به ایجاد این کمیته در مناطق آزاد کشور اشاره کرد و افزود: كميته مبارزه با «پولشويي و قاچاق كالا» به منظور شفاف سازي اقدامات و جلوگيري از اتهامات وارده در خصوص قاچاق كالا در مناطق آزاد كشور ایجاد شده است.
موحدی افزود: در همین خصوص نامه ای به مناطق ارسال شد تا هر منطقه نماینده کمیته مبارزه با پولشویی و قاچاق کالا در مناطق خود معرفی نمایند.
وی به راه اندازی سامانه یکپارچه ثبت اسناد در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: هر یک از مناطق باید به بهترين روش و در كوتاهترين زمان سامانه يكپارچه و هماهنگ جهت ثبت اسناد مشترك بین سازمانهاي مناطق آزاد ایجاد کنند تا این اطلاعات به صورت یک جا در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی افزود: با توجه به اینکه توسعه تشکیلات سازمانی در سازمان های مناطق آزاد ممنوع است، تشكيلات تفصيلي با سقف نيروي انساني مشخص به هر یک از مناطق ابلاغ شده است. مناطق آزاد کشور هم موظف هستند طبق این ابلاغیه چارت سازمانی خود را تکمیل نمایند.
موحدی در ادامه به اقدامات انجام شده برای رفع مشکل اتمام دوره معافیت مالیاتی در سه منطقه آزاد کیش و قشم و چابهار از سال 92 اشاره کرد و گفت: در قانون مناطق آزاد کشور آمده که بعد از معافیت 20 ساله مالیاتی، مناطق آزاد از 50 درصد معافیت مالیاتی برخوردار باشند و در هیات های حل اختلاف مالیاتی نماینده ای از سوی مناطق آزاد هم حضور داشته باشند. این موضوع در جلسه هیات دولت مطرح شد و با دستور دکتر جهانگیری مجدد در کمیسیون اقتصادی دولت ارائه شد و مقرر شد دبیرخانه شورایعالی و سازمان امور مالیاتی پیشنویس مشترکی تنظیم کنند. این پیش نویس در کمیته فرعی کمیسیون اقتصاد مطرح شده ولی هنوز نهایی نشده است.
در پایان این نشست مقرر شد هر منطقه با توجه به عملکرد موفق خود مسئولیت برگزاری یک کمیته را برعهده گیرند. مسئولیت برگزاری كميته مالي به منطقه آزاد چابهار، كميته بودجه به منطقه آزاد اروند، كميته مجامع حسابرسي به منطقه آزاد ارس، كميته منابع انساني به منطقه آزاد انزلي، كميته توسعه و تحول اداري به منطقه آزاد كيش، كميته IT به منطقه آزاد قشم و كميته پشتيباني به منطقه آزاد ماكو واگذار شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج