معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد:

برگزاری نخستین جشنواره اوقات فراغت تابستانی در منطقه آزاد ارس

برگزاری نخستین جشنواره اوقات فراغت تابستانی در منطقه آزاد ارس
نخستین جشنواره اوقات فراغت تابستانی ارس با عنوان طرح صبا در منطقه آزاد ارس آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در مورد اهداف جشنواره اوقات فراغت تابستانی ارس، گفت: طرح صبا با هدف غنی سازی و مهارت آموزی کودکان و نوجوانان در فصل تابستان برنامه ریزی شده است.
یوسف داداش زاده افزود: برنامه های متنوعی از جمله طرح جامع لذت خواندن، آموزشهای سواد مالی، کسب و کار و کارآفرینی، رباتیک، خوشنویسی، مکالمه زبان انگلیسی، کمکهای اولیه، آموزشهای فنی حرفه ای و اجرای آزمونهای روانشناختی برای حل مشکلات یادگیری و افت تحصیلی کودکان و نوجوانان به همراه اردوهای متنوع برای این طرح در نظر گرفته شده است.
وی در مورد ویژگی های این طرح نیز گفت: از نکات جالب توجه در این دوره آموزشی، همراهی و حضور والدین، کودکان و نوجوانان در طول برنامه هاست و بر همین اساس، دوره های اختصاصی برای والدین، از جمله فرزند پروری و کمکهای اولیه در نظر گرفته شده است.
داداش زاده با اشاره به استقبال قابل توجه مخاطبان از اجرای طرح صبا در تعطیلات تابستانی، خاطرنشان کرد: قبل از اجرای برنامه ها، بیش از 700 کتاب و بسته آموزشی ویژه این طرح خریداری و کارگاه آموزشی یک روزه برای مربیان حاضر در طرح با هدف آشنایی با نحوه تدریس کتب پنج گانه لذت خواندن، با حضور دکتر مرتضی مجدفر، نویسنده این مجموعه برگزار شد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه اوقات فراغت، مختص یک فصل از سال نیست، عنوان کرد: امیدواریم با تجربه مفید برگزاری دوره های آموزشی مهارتی، مجموعه برنامه های متنوعی را در طول سال با هدف توانمند سازی جامعه محلی ، آموزش سبک زندگی و مهارت آموزی برای کودکان و نوجوانان برگزار کنیم.
گفتنی است، نخستین جشنواره اوقات فراغت تابستانی ارس با عنوان طرح صبا در طول 10 هفته در منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج