بازدید اکبر ترکان مشاور رییس جمهور از منطقه آزاد ارس

بازدید اکبر ترکان مشاور رییس جمهور از منطقه آزاد ارس
مشاور رییس جمهور امروز (پنجشنبه) به منظور بازدید از پروژه های عمرانی، سرمایه گذاری، فرهنگی، کشاورزی و گردشگری منطقه آزاد ارس وارد این منطقه شد.
به گزارش فرینا، اکبر ترکان ابتدا پارک مسافر و زمین چمن مصنوعی در منطقه آزاد ارس را در زمینی به مساحت یک هکتار و 5 میلیارد ریال اعتبار افتتاح کرد و فعالیت این مجموعه رسما آغاز شد.
پس از آن مشاور رییس جمهور با حضور در محل پروژه فرهنگسرای (خانه فرهنگ و هنر ارس) در دست احداث این منطقه با مراحل ساخت این پروژه آشنا شد. این فرهنگسرا در 5 طبقه و 5490 متر مربع زیر بنا ساخته می شود.
ترکان هم چنین از عملیات عمرانی و اجرایی فاز دوم پارک درنا، پارک مشاهیر و پارک مینیاتور در حاشیه رود ارس بازدید کرد. کل مساحت این پارک 10.6 هکتار است که مساحت فاز اول آن ۳ هکتار است که قبلا به بهره برداری رسیده و مساحت فاز دوم پارک 7.6 هکتار در دست احداث قرار دارد. هم چنین مساحت فضای سبز این پارک در مجموع 5.8 هکتار است. باغ موزه مینیاتور هم در 5500 متر مربع و باغ موزه مشاهیر در 3800 متر مربع در فاز دوم پارک درنا ساخته می شود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه بازدید از پروژه های منطقه آزاد ارس؛ مجتمع ویلایی «آسمان ارس» را افتتاح کرد. این مجتمع در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع و 40 میلیارد ریال سرمایه گذاری ساخته شده است.
کلنگ زنی مجموعه ورزش های زورخانه ای منطقه آزاد ارس نیز از دیگر برنامه های امروز بود که ایرج حاتمی عضو هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس کلنگ آن را به زمین زد. این زورخانه در 1800 متر مربع و با اعتبار 8 میلیارد ریال ساخته می شود.
آغاز بهره برداری از سامانه ضد بارش تگرگ در دشت گلفرج یکی دیگر از برنامه های مشاور رییس جمهور بود.
تعداد 8 دستگاه ضد تگرگ نصب شده مساحت 800 هکتار از اراضی این دشت را پوشش خواهد داد. در سه سال اخیر 14 دستگاه ضد تگرگ با اعتبار 5 میلیارد و 600 میلیون ریال در باغ های دشت گردیان نصب شده است و برای نصب دستگاه های جدید، مبلغ 3 میلیارد و 488 میلیون ریال هزینه شده است.
ترکان هم چنین از پروژه احداث مدرسه 12 کلاسه در ارس بازدید کرد. این مدرسه با 40 درصد پیشرفت در 1725 مترمربع و 2 میلیارد تومان هزینه ساخت قرار است تا بهمن ماه سالجاری به سیستم آموزشی این منطقه اضافه شود.
پروژه تامین روشنایی مسیر پارک کوهستان تا پارک درنا نیز از دیگر پروژه های انجام شده توسط سازمان منطقه آزاد ارس بود که مورد بازدید قرار گرفت. این مسیر 1800 متری با اعتبار 6 میلیارد ریال به سیستم روشنایی مجهز شده است.
محسن عرب باغی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و معاونین و مدیران این سازمان در این بازدیدها، اکبر ترکان مشاور رییس جمهور را همراهی کردند.
در این سفر در مجموع 13 پروژه با اعتبار 80 میلیارد تومان کلنگ زنی و افتتاح می شود.
فردا (جمعه) بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه آزاد ارس ادامه خواهد داشت.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج