مشاور رئیس جمهور:

منطقه آزاد ارس دروازه همکاری ایران و کشورهای حوزه قفقاز است

منطقه آزاد ارس دروازه همکاری ایران و کشورهای حوزه قفقاز است
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران با اشاره به دستاوردهای سفر به ارمنستان، منطقه آزاد ارس را دروازه همکاری ایران و کشورهای حوزه قفقاز عنوان کرد
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران با اشاره به دستاوردهای سفر به ارمنستان، منطقه آزاد ارس را دروازه همکاری ایران و کشورهای حوزه قفقاز عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان با اشاره به مذاکرات صورت گرفته، گفت: در چند روز اخیر مذاکرات خوبی با وزرای ارمنستان صورت گرفته است که شامل همکاری در بخش صنعت، معدن و گردشگری می شود.
وی تاکید کرد: در زمینه همکاری منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد مغری نیز مذاکرات خوبی صورت گرفته است. به طوریکه با استفاده از ظرفیت های تجاری ارمنستان در حوزه CIS ، صنعتگران و تاجران ایرانی در منطقه آزاد ارس می توانند با استفاده از این ظرفیت، سریعتر و آسانتر به بازار اوراسیا دسترسی پیدا کنند.
ترکان در زمینه همکاری صنعتی بین ایران و ارمنستان، خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم تا صنایع دو کشور تجمیع شده و به خصوص بتوانیم معادن ارمنستان را با همکاری دو کشور فعال کنیم. ایران به دلیل داشتن منابع انرژی می تواند در این بخش ها با کشور ارمنستان همکاری داشته باشد.
مشاور رئیس جمهور افزود: در زمینه گردشگری به دلیل همسایگی با ارمنستان هر روزه شاهد ورود و خروج اتباع دو کشور هستیم اما تلاش داریم تا با همکاری دوجانبه، فصل جدیدی را در گردشگری منطقه با محوریت گردشگران بین المللی آغاز کنیم.
ترکان در پایان گفت: این همکاری از طریق روابط دوجانبه ایران و ارمنستان و گسترش آن به گرجستان میسر می شود و این روابط سه جانبه می تواند ایران را به دریای سیاه برساند.
گفتنی است، در مذاکرات دوجانبه ایران و ارمسنتان که در ایروان برگزار شد، علاوه بر مشاور رئیس جمهور ایران و برخی از وزرای ارمنستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، سفیر ایران در ارمنستان، برخی از مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس، منطقه آزاد مغری و برخی از مسئولان کشور ارمنستان نیز حضور داشتند.
مرز نوردوز که در منطقه آزاد ارس واقع شده است، تنها مرز زمینی ایران و ارمنستان است و منطقه آزاد ارس در زمینه ارتباط دو کشور، نقش استراتژیک دارد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج