با تصویب در شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس

کنگره بین المللی حکیم نباتی سال آینده در ارس برگزار می شود

  • 29 مرداد 1396
  • 14:10
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 1294 بازدید
  • Article Rating
کنگره بین المللی حکیم نباتی سال آینده در ارس برگزار می شود
بر اساس مصوبه شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس، کنگره بین المللی حکیم نباتی اردیبهشت 97 در منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
بر اساس مصوبه شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس، کنگره بین المللی حکیم نباتی اردیبهشت 97 در منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، دهمین نشست شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس، برگزار شد و از مهم ترین مصوبات این جلسه می توان به تشکیل شورای سیاستگذاری کنگره حکیم نباتی و آغاز برنامه ریزی برای برگزاری این کنگره اشاره کرد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست با اشاره به اهمیت مدارس، دانشگاه ها و مساجد در ترویج فرهنگی دینی و انقلابی، تاکید کرد: برای رفع دغدغه فرهنگی در نسل های کنونی جامعه، حضور مسئولین در بین دانش آموزان و دانشجویان برای ترویج ارزشها و معاوف دینی ضروری است.
محسن خادم عرب باغی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد ارس کنگره حکیم نباتی را در راستای تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی برگزار می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این نشست، با اشاره به شخصیت بین المللی و فرامرزی شاعر وعارف حکیم نباتی، برگزار کنگره این شخصیت بزرگ را اقدامی ارزشند در منطقه آزاد ارس عنوان کرد.
محمد محمدپور در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: نکوداشت مفاخر و شناساندن این انسان های وارسته از وظایف دستگاههای فرهنگی است و باید به این موضوع توجه بیشتری شود.
امام جمعه جلفا نیز در این نشست، گفت: برگزاری برنامه های دهه ولایت درمساجد سطح شهرستان نسبت به سالهای قبل رونق بیشتری خواهد داشت.
حجت الاسلام علی انتظاری خاطرنشان کرد: بهره گیری از ظرفیت هنر دینی در مسیر شناساندن فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در بین نسل جوان بسیار مهم است.
همچنین در این نشست بر تشکیل کمیته های تخصصی جهت نتیجه گیری بهتر از جلسات با محوریت یکی از موضوعات مهم فرهنگی اجتماعی تاکید شد.
بر اساس دیگر مصوبات این نشست، به منظور بهره گیری از ظرفیت قانونی شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس، برنامه های اجرایی با حضور ادارات مرتبط شهرستان، برنامه ریزی می شود.
معرفی اعضای جدید شورا، ارائه گزارش اولین نشست تخصصی کمیته فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگی منطقه، ارائه برنامه های دهه ولایت و تشریح سفر آزادگان به منطقه آزاد ارس نیز از بخش های دیگر این نشست بود.
در دهمین نشست شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس، علاوه بر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، امام جمعه جلفا، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، برخی از مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس و مسئولان شهرستان جلفا نیز حضور داشتند.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج