داوران نهایی نخستین سوگواره شعر عاشورایی ارس معرفی شدند

  • 27 شهریور 1396
  • 10:35
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 1166 بازدید
  • Article Rating
داوران نهایی نخستین سوگواره شعر عاشورایی ارس معرفی شدند
داوری نهایی آثار رسیده به سوگواره شعر عاشورایی ارس برعهده اساتید برجسته ادبیات و شعر استان و کشور، دکتر امیرحسین الهیاری، استاد حسین مهرنگ، دکتر علی حاجی بلند و صالح سجادی خواهد بود
مدیر فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس داوران نهایی نخستین سوگواره عاشورایی ارس را که در حوزه شعر برگزار می گردد معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ابراهیم نصیری، با اعلام این خبر گفت: داوری نهایی آثار رسیده به سوگواره شعر عاشورایی ارس برعهده اساتید برجسته ادبیات و شعر استان و کشور، دکتر امیرحسین الهیاری، استاد حسین مهرنگ، دکتر علی حاجی بلند و صالح سجادی خواهد بود.
وی افزود: پس از اتمام مهلت پذیرش آثار شعری در اول مهرماه، داوری مقدماتی و نهایی انجام و آثار برگزیده در هفته دوم مهرماه معرفی خواهد شد.
نصیری خاطرنشان کرد: این سوگواره در سطح استان آذربایجان شرقی و مناطق آزاد کشور طراحی شده و آیین اختتامیه آن 17 مهرماه با حضور جمعی از اساتید شعر کشور برگزار می گردد.
وی تصریح کرد: سوگواره در دو بخش عاشوایی و بخش ویژه برگزار می شود و بخش ویژه به موضوع عاشورا و فرهنگ شهادت و ایثار در حماسه مدافعان حرم اختصاص یافته است.
گفتنی است، دکتر امیرحسین الهیاری نویسنده، شاعر و مترجم باسابقه کشور است که تاکنون کتاب های مختلفی را در حوزه های مختلف ادبیات به چاپ رسانده است. وی که فارغ التحصیل رشته ی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی است، بیش از 8 کتاب در حوزه ادبیات به چاپ رسانده و دهها عنوان نیز در دست آماده سازی و چاپ دارد. کتاب پری خوانی وی نیز برنده جایزه دهمین جشنواره شعر فجر شده است.
استاد حسین مهرنگ نیز فارغ التحصیل رشته ادبیات و متولد تبریز است. وی سابقه تدریس در دانشگاه دولتی تبریز، آزاد تبریز، آزاد بناب، تربیت معلم و دانشگاه های غیر انتفاعی را دارد. وی مربی شعر انجمن شاعران جوان تبریز است و داوری جشنواره های مختلف شعر و ادبیات را بر عهده داشته است.
دکتر علی حاجی بلند نیز عضو هئیت علمی دانشگاه پیام نور تبریز است. تالیف و ترجمه بیش از 10 عنوان کتاب در حوزه ادبیات و شعر از جمله فعالیت های ادبی حاجی بلند به شمار می رود. سوابقی چون تاسیس انجمن های ادبی، داوری جشنواره ها و عضویت در انجمن ها و گروه های ادبی نیز در کارنامه وی دیده می شود.
صالح سجادی، شاعر جوان استان نیز دیگر داور این جشنواره است. وی نیز علاوه بر تالیف و ترجمه دهها اثر ادبی که بیشتر این آثار در حوزه شعر است، داور 9 جشنواره از سراسر ایران نیز بوده است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج