مسئول فنی دومین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه مناطق آزاد کشور:

ارس پتانسیل بالایی در زمینه فعالیت های قرآنی دارد

ارس پتانسیل بالایی در زمینه فعالیت های قرآنی دارد
در این مسابقات به جنبه های فرهنگ سازی و آموزشی تاکید می شود و آیین نامه مسابقات با رویکرد آموزشی و ارتقای فرهنگ قرآنی مناطق آزاد تهیه شده است بر همین اساس 10 داور و 4 استاد راهنما در این مسابقات حاضر خواهند بود تا سطح علمی دومین دوره از مسابقات قرآنی مناطق آزاد، افزایش پیدا کند.
مسئول فنی دومین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه مناطق آزاد کشور، پتانسیل ارس در زمینه اجرای برنامه ها و فعالیت های قرآنی را بسیار بالا عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد بادپا با اشاره به برگزاری دومین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه مناطق آزاد کشور، گفت: مناطق آزاد ایران از ظرفیت خوبی در زمینه فعالیت های قرآنی برخوردار هستند و منطقه آزاد ارس نیز با پتانسیل بالایی که در این زمینه دارد، میزبان شایسته ای برای این رویداد مهم خواهد بود.
وی تاکید کرد: در این مسابقات به جنبه های فرهنگ سازی و آموزشی تاکید می شود و آیین نامه مسابقات با رویکرد آموزشی و ارتقای فرهنگ قرآنی مناطق آزاد تهیه شده است.
بادپا خاطرنشان کرد: بر همین اساس 10 داور و 4 استاد راهنما در این مسابقات حاضر خواهند بود تا سطح علمی دومین دوره از مسابقات قرآنی مناطق آزاد، افزایش پیدا کند.
وی افزود: اساتید راهنما به صورت شفاهی و کتبی، موارد مورد نیاز را به شرکت کننده ها گوشزد و آموزش ها و توصیه های لازم را در طول مسابقه ارائه خواهند کرد و در نهایت داوران نفرات برتر را انتخاب و معرفی می کنند.
مسئول فنی دومین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه مناطق آزاد کشور، در ادامه گفت: جوایز نفیسی به نفرات اول تا پنجم هر رشته تعلق می گیرد و تمام شرکت کننده ها نیز لوح و کارنامه حضور در مسابقات را دریافت خواهند کرد.
بادپا در مورد اثرات مثبت برگزاری مسابقات قرآنی نیز گفت: قرآن بیمه کننده زندگی فردی و اجتماعی است و به عنوان نقشه راه برای تمام مردم جهان، می تواند باعث ارتقای سطح معنوی و فرهنگی در جوامع و انسان ها شود.
وی افزود: رشد کمی و کیفی جوامعی که قرآن نقش اساسی در آن جوامع دارد، ثابت شده است و بدون شک مسابقات قرآنی مناطق آزاد نیز می تواند همین نقش را در مناطق 7 گانه آزاد کشور، ایفا کند.
گفتنی است، در دومین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه مناطق آزاد کشور 150 فعال برگزیده قرآنی حضور دارند که 90 نفر از این تعداد را آقایان و 60 نفر را بانوان تشکیل می دهند. رشته های قرائت، ترتیل، حفظ 5، 10، 15 و 20 جزء و کل قرآن کریم، ابتهال، اذان، مفاهیم قرآن کریم، مفاهیم نهج البلاغه و دوخوانی از جمله رشته های تشکیل دهنده این دوره از مسابقات به شمار می روند. برگزاری کارگاه های آموزشی و محفل انس با قرآن نیز در حاشیه این مسابقات پیش بینی شده است.
دومین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه مناطق آزاد کشور 24 الی 28 مهر 96 به میزبانی منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج