بدرقه زائرین حماسه پیاده روی کربلا از ارس

بدرقه زائرین حماسه پیاده روی کربلا از ارس
زائرین حماسه بزرگ پیاده روی اربعین حسینی با بدرقه مدیرعامل، معاون توسعه مدیریت و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس از شهر مرزی جلفا راهی مرزهای جنوب کشور شدند.

در آستانه اربعین حسینی کاروان پیاده روی کربلای معلی از منطقه آزد ارس راهی مرزهای جنوب کشور شدند تا با پای پیاده از نجف تا کربلا را پیموده و مرقد شش گوشه سالار شهیدان را درآغوش بگیرند.

هرساله در آستانه اربعین حسینی حدود دو ملیون نفر از ایران راهی پیاده روی 20 میلیون نفری نجف تا کربلا می شوند.

صبح امروز با بدرقه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس یکی دیگر از کاروان های این مراسم مذهبی راهی مرز مهران شد. همچنین با بدرقه معاون توسعه مدیریت و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس جمعی از کارکنان این سازمان به جمع کاروانیان راهی کربلا پیوستند.

پیاده‌روی و زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) در روز اربعین ریشه تاریخی دارد چرا که جابر بن عبدالله انصاری و عطیه عوفی در سال ۱۲۸۱ قمری با پای پیاده از مدینه حرکت کردند و در صبح اولین اربعینی که از شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) می‌گذشت، به کربلا رسیدند و طبق آنچه که در منابع شیعه معتبر مشهود است در روز اربعین حضرت زینب کبری (س) و امام سجاد همراه با هشتاد و چهار نفر وارد کربلا شدند و پس از گفتگو با جابر عبدالله انصاری، قبر مطهر امام حسین (ع) را زیارت کردند و از آنجا زیارت اربعین آغاز شد.

پیاده روی اربعین پس از این در برهه‌ای از زمان به ورطه فراموشی سپرده می‌شود و در ‌‌نهایت توسط «شیخ میرزا حسین نوری» دوباره احیا می‌شود.

این عالم بزرگوار اولین بار در عید قربان به پیاده‌روی از نجف تا کربلا اقدام کرد که ۳ روز در راه بود و حدود ۳۰ نفر از دوستان و اطرافیانش وی را همراهی می‌کردند، نیز با وی بودند، «محدث نوری» از آن پس تصمیم گرفت، هر سال این کار را تکرار کند، ایشان آخرین بار در سال ۱۳۱۹ هجری با پای پیاده به زیارت حرم أباعبدالله حسین (علیه السلام) رفت.

برچسب ها : پیاده روی, کربلا
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج