ارس رتبه اول عملکرد معاونت های فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد را کسب کرد

ارس رتبه اول عملکرد معاونت های فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد را کسب کرد

مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: براساس ارزیابی سالانه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از عملکرد سازمان های مناطق آزاد در حوزه فرهنگی اجتماعی و گردشگری، منطقه ارس در سال 95 حایز رتبه نخست شد.

محسن خادم عرب باغی اظهار داشت: ارزیابی سالانه عملکرد معاونت های فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد در 9 بخش آموزشی، گردشگری، هنری، قرآن و فعالیت های دینی، سلامت، محیط زیست، اجتماعی، ورزشی و توسعه روستایی انجام یافته و در مجموع منطقه ارس رتبه اول را در بین معاونت های مناطق آزاد هفت گانه بدست آورده است.

منطقه آزاد ارس در کنار توجه به توسعه اقتصادی بویژه تامین زیرساخت های فعالیت های صنعتی و اقتصادی، از توسعه در بخش فرهنگی اجتماعی و گردشگری غافل نبوده و در سال های اخیر توجه ویژه ای را به این حوزه ها معطوف داشته است.

وی گفت: هم اکنون چندین پروژه زیرساختی فرهنگی اجتماعی و گردشگری در منطقه در حال اجراست که می توان به فرهنگسرا، اماکن ورزشی، دینی، مدارس و مراکز درمانی و مراکز اقامتی اشاره کرد.

عرب باغی ادامه داد: زیرساخت های حوزه فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، آموزشی و گردشگری در این منطقه متناسب با سند چشم انداز منطقه آزاد ارس و پیش بینی های جمعیتی و نیازهای کنونی و آتی آن طراحی شده و به مرور این زیرساخت ها تکمیل خواهد شد.

وی گفت: در کنار توسعه زیرساختی، توسعه نرم افزاری بخش فرهنگ و هنر نیز مورد توجه بوده و در طول سال براساس برنامه عملیاتی سالانه حوزه فرهنگی اجتماعی و گردشگری اقدامات متنوعی با مشارکت دستگاه های متولی بخش های مذکور در منطقه انجام می گیرد.

وی گفت: توسعه سریع منطقه آزاد ارس در طول سال های اخیر و میزبانی چندین میلیون گردشگر در سال و نیز افزایش جمعیت منطقه بواسطه فعالیت های تجاری و صنعتی لزوم توجه به موضوعات و مسایل اجتماعی و فرهنگی و گردشگری را دوچندان کرده و در برخی موارد مخاطراتی را نیز به همراه داشته و لازم است با حساسیت تمام مسایل مذکور رصد و برنامه ریزی لازم توسط متولیان حوزه های تخصصی فرهنگی، دینی، اجتماعی و ... صورت پذیرد.

عرب باغی افزود: یکی از شاخص های متمایز منطقه آزاد ارس، همدلی و وفاق جمعی در دستگاه های اجرایی می باشد که زمینه را برای نتیجه گیری بهتر فراهم نموده است.


لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج