سمینار تخصصی نواب رئیس هیئت های ورزشی استان در ارس برگزار شد

سمینار تخصصی نواب رئیس هیئت های ورزشی استان در ارس برگزار شد

سمینار تخصصی نواب رئیس هیئت های ورزشی استان در سالن اجلاس سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در ابتدای این سمینار، مسئول ورزش و تفریحات سالم سازمان منطقه آزاد ارس ضمن خیرمقدم به حاضرین، توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان را ازجمله اهداف مدیریت کلان منطقه آزاد ارس عنوان کرد.

حامد خان مرادی تاکید کرد: برنامه ریزی های انجام شده در حوزه ورزش بانوان و برگزاری جشنواره های ورزشی بانوان، باعث شده است تا این منطقه به عنوان پایلوت ورزش بانوان در بین مناطق آزاد کشور، مطرح شود.

وی افزود: کسب رتبه نخست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری در ارزشیابی سالانه معاونت های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور، به خصوص در حوزه ورزش مبین این موضوع است.

خان مرادی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد ارس در راستای توسعه پایدار ورزش بانوان، ایجاد زیرساخت ها، توسعه نیروی انسانی و برنامه ریزی مدون بلند مدت را مدنظر قرار داده است.

در ادامه این سمینار، مدیرکل دفتر هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر برنامه های ششم توسعه کشور در حوزه بانوان، عنوان کرد: افزایش سهم ورزش بانوان در تندرستی، افزایش سهم ورزش بانوان در هویت، اقتدار و عزت ملی، افزایش سهم ورزش بانوان در صیانت از فرهنگ ورزشی و ارزش های ایرانی اسلامی و افزایش سهم ورزش بانوان در رونق اقتصادی در برنامه ششم توسعه کشور پیش بینی شده و بر تحقق این موارد تا پایان برنامه ششم تاکید شده است.

پروین کرملو، خاطرنشان کرد: تبیین هر یک از این برنامه ها در هیئت های ورزشی و در بین مسئولان ورزش بانوان می تواند به تحقق این اهداف کمک نماید.

همچنین معاون امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در سمینار تخصصی نواب رئیس هیئت های ورزشی استان، ضمن تشکر از فعالیت های چشمگیر منطقه آزاد ارس در این حوزه، عنوان کرد: برنامه ریزی ورزشی هیئت های شهرستان ها بر اساس ورزش قهرمانی بانوان باشد تا شاهد توسعه پایدار ورزش بانوان در رشته های مختلف ورزشی باشیم.

لیلا جاویدان، تصریح کرد: برنامه هایی اعم از میزبانی اردوهای ورزشی کشوری و استانی و برگزاری مسابقات و حمایت از ملی پوشان ورزش بانوان در این زمینه می تواند مثمر ثمر باشد.

وی در پایان گفت: برنامه ریزی برای توسعه ورزش همگانی در حوزه بانوان نیز می تواند در نهایت به بهبود وضعیت استان در ورزش قهرمانی منجر شود.

گفتنی است، سمینار تخصصی نواب رئیس هیئت های ورزشی استان، چهارشنبه 24 آبان در سالن اجلاس سایت اداری سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد. در این سمینار علاوه بر مسئولان سخنران، 80 نفر از نواب رئیس هیئت های ورزشی استان نیز حضور داشتند.

برچسب ها : ورزش, سمینار
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج