تقویت بنیان های اقتصادی لازمه جهاد است

تقویت بنیان های اقتصادی لازمه جهاد است

 امام جمعه منطقه آزاد ارس در همایش کاسبان امین با تاکید بر اینکه اسلام نگاه ویژه ای به تجارت و اقتصاد دارد، لازمه جهاد را تقویت بنیان های اقتصادی در جامعه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، حجت الاسلام سالار سنجری گفت: کاسبان درستکار و امین از ارزش زیادی نزد خداوند برخوردار هستند و در احادیث به عنوان افرادی که دعاهایشان نزد خداوند اجابت می شود یاد شده است.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) نیز در حدیثی می فرمایند که عبادت 10 جز دارد و 9 جز آن در طلب و کسب روزی حلال نهفته است.

حجت الاسلام سنجری خاطرنشان کرد: جامعه ای که بازار آن در اختیار اجناس خارجی قرار دارد، نشان دهنده وجود یک جامعه ضعیف از نظر اقتصادی است و در یک کشور اسلامی این موضوع قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: این نوع از اقتصاد، اقتصاد اسلام محور و اقتصاد حسینی نیست و باید به دنبال مصرف کالای داخلی و تقویت اقتصاد با نگاه به داخل باشیم.

حجت الاسلام سنجری وجود تبعیض در قوانین مناطق آزاد را یکی از دلایل مشکلات اقتصادی دانست و گفت: تاکید بدون دلیل بر قاچاق از برخی مناطق آزاد، نمونه بارز تبعیض هایی است که باعث می شود منطقه آزاد ارس نتواند به اندازه لازم تاثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: تبعیض بین مناطق مختلف کشور باعث دلزدگی جوانان می شود لذا از مسئولان می خواهیم در قوانین مربوط به مرزها و مناطق آزاد، وحدت رویه را مدنظر قرار داده و به توسعه اقتصادی کشور، کمک کنند.

گفتنی است، همایش کاسبان امین به مناسبت هفته بسیج و با حضور اصناف، کسبه و فعالان حوزه تولید و تجارت در منطقه آزاد ارس برگزار شد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج