رقابت 470 نفر در چهارمین دوره مسابقات قرآن منطقه آزاد ارس

  • 25 بهمن 1396
  • 11:42
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 348 بازدید
  • Article Rating
رقابت 470 نفر در چهارمین دوره مسابقات قرآن منطقه آزاد ارس

سیدمحمدحسین بلاغی، دبیر اجرایی چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس، در گفت وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی، گفت: 470 نفر در این دوره از مسابقات ثبت نام کرده اند که به مدت دو روز با همدیگر به رقابت می پردازند. 

سیدمحمدحسین بلاغی، دبیر اجرایی چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس، در گفت وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی، گفت: 470 نفر در این دوره از مسابقات ثبت نام کرده اند که به مدت دو روز با همدیگر به رقابت می پردازند. 
وی، با بیان اینکه از این تعداد ثبت نام کننده 220 نفر را بانوان و 250 نفر را آقایان تشکیل می دهد، افزود: بیشترین رشته ای که شرکت کنندگان در آن ثبت نام کرده اند در بخش مفاهیم و ترتیل است. 
بلاغی، با اشاره به اینکه تعداد شرکت کنندگان در بخش اذان رشد چشمگیری داشته است افزود: یکی از مهم ترین بخش های این مسابقات رشته اذان بود که خوشبختانه در بخش اذان میزان شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته و با رشد 100 درصدی مواجه شده است. 
دبیرفنی واجرایی چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس را ویژه شهروندان منطقه آزاد ارس و شهرستان های جلفا و خدا آفرین دانست و ادامه داد: از سال آینده این مسابقات علاوه بر این مناطق در شهرستان کلیبر نیز فراخوانی شده و علاقه مندان می توانند در این رقابت ها شرکت کنند. 
وی تصریح کرد: این رقابت ها صرفا توسط منطقه آزاد ارس برگزار می شود و این رقابت های قرآنی از مسابقات قرانی دانش اموزان توسط آموزش و پرورش تفکیک شده است و می توان گفت افزایش شرکت کنندگان در این رقابت ها چشمگیر است. 
بلاغی گفت: این مسابقات با تاکید بیشتر بر مفاهیم قرآن و نهج البلاغه در گروه سنی، زیر ۱۵ سال وبالای ۱۵ سال در رشته های قرائت ترتیل و تحقیق ، حفظ تخصصی و عمومی ، مفاهیم ، اذان و نهج البلاغه و بر اساس آیین نامه شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد برگزار می شود. 
وی درتشریح زمان بندی این مسابقات گفت: بخش کتبی چهارمین دوره مسابقات قران، اذان ونهج البلاغه منطقه آزاد ارس در روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه در سالن امتحانات دبیرستان دخترانه زینبیه هادی شهر آغاز می شود .
بلاغی ادامه داد: مسابقات برادران در رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان، حفظ عمومی، حفظ تخصصی و صحیح خوانی در روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه در مسجد امام زمان(عج) جلفا برگزار می شود.
دبیرفنی واجرایی چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج‌البلاغه منطقه آزاد ارس در مورد مسابقات بانوان نیز خاطرنشان کرد: بخش بانوان این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ عمومی، حفظ تخصصی و حفظ خردسالان در دو گروه سنی زیر ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه در سالن اجتماعات پردیس دانشگاه تهران آغاز می شود.
بلاغی در مورد منبع مسابقات کتبی گفت: تفسیر سوره لقمان استاد قرائتی به عنوان منبع آزمون کتبی چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج‌البلاغه انتخاب شده است.
وی ادامه داد : برای مسابقات نهج البلاغه نیز حکمت های ۱ الی ۱۵۰ نهج البلاغه ترجمه محمد دشتی انتخاب شده است.

گفتنی است، چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس 25 و 26 بهمن ماه جاری در منطقه آزاد ارس (جلفا) برگزار می شود. 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج