ارس صدرنشین فعالیت های قرآنی در بین مناطق آزاد

ارس صدرنشین فعالیت های قرآنی در بین مناطق آزاد

دبیر شورای راهبردی قرآن دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: با اقدامات انجام شده در ارس، این منطقه بزودی صدر نشین فعالیت های قرآنی در بین مناطق آزاد خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمدرضا پورمعین در آئین اختتام چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس گفت: وضعیت موسسه های قرآنی و تعداد قرآن آموزان امروز در ارس با سال های قبل غیر قابل مقایسه و روبه رشد است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن در کشور، از اعلام سهمیه مناطق آزاد برای تحقق این امر خبر داد.

پورمعین در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه در کل جهان اسلام وضعیت حفظ قرآن بد است، گفت: درحالیکه سهم کشور پاکستان از بین 50 میلیون نفر حافظ قرآن در جهان اسلام 10 میلیون نفر است، سهم ما کمتر از 50 هزار نفر می باشد.

چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس بر اساس مفاهیم قرآنی و نهج البلاغه در سه گروه سنی زیر 10سال و زیر 15 سال و بالای 15 سال در رشته های قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ تخصصی و عمومی، مفاهیم، اذان و نهج البلاغه برگزار شد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج