آب و هوای مطبوع ارس گردشگران را به سوی خود کشاند

آب و هوای مطبوع ارس گردشگران را به سوی خود کشاند

منطقه آزاد ارس این روزها آب و هوای آفتابی، تمیز و مطبوعی دارد که همین موضوع سبب شده است تا میزان گردشگران حاضر در منطقه آزاد ارس، افزایش پیدا کند.

آب و هوای مطبوع و بهاری روزهای ابتدایی سال، گردشگران نوروزی را از سراسر ایران به منطقه آزاد ارس کشاند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، منطقه آزاد ارس این روزها آب و هوای آفتابی، تمیز و مطبوعی دارد که همین موضوع سبب شده است تا میزان گردشگران حاضر در منطقه آزاد ارس، افزایش پیدا کند.
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، دمای هوای این روزهای ارس بین 8 تا 27 درجه سانتیگراد در طول روز متغیر بوده و بیشتر روزها آفتابی و نیمه ابری پیش بینی می شود.
این هوای بهاری، بهترین امکان را به گردشگران و علاقمندان به سفر و جاذبه های طبیعی فراهم می آورد تا سفر خاطره انگیزی را در نوروز 97 تجربه کنند.
موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد ارس باعث می‌شود که آب و هوای این منطقه و به خصوص جلفا گرم‌تر از سایر نقاط استان باشد. ارس در محدوده کوه‌های بلندی که اقلیم نسبتاً سردی دارند، واقع شده‌است اما پست بودن محل قرار گرفتن شهرها از جمله جلفا باعث به وجود آمدن چنین وضعیتی شده است.
گفتنی است، خداآفرین و نوردوز نیز همچون جلفا در ایام نوروز از آب و هوای مطبوعی برخوردار بوده و با زیباهایی های خدادادی که در دل طبیعت این منطقه نهفته است، میزبان مناسبی برای گردشگران خواهد بود. تپه‌های سرسبز منطقه خداآفرین و شکوفه‌های سفید و صورتی که در سرتا سر این منطقه چشم هر بیننده‌ای را مجذوب می‌کند، پذیرای گردشگران و دوستداران طبیعت بهاری خواهد بود. با توجه به آب و هوای مناسب و خوب منطقه، تفریحات آبی همانند قایق سواری و ماهیگیری نیز در منطقه خداآفرین بدون وقفه ادامه خواهد داشت.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج