دستگاه‌های اجرایی مکلف به تفویض اختیاراتشان به مدیران عامل مناطق آزاد شدند

دستگاه‌های اجرایی مکلف به تفویض اختیاراتشان به مدیران عامل مناطق آزاد شدند

خبرگزاری فارس: رییس جمهور همه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد تا همه اختیارات و وظایف و مسئولیت‌های خود در محدوده مناطق آزاد تجاری و صنعتی را طبق تصریح قانون برنامه پنجم به مدیران عامل این مناطق تفویض نمایند.
خبرگزاری فارس: دستگاه‌های اجرایی مکلف به تفویض اختیارتشان به مدیران عامل مناطق آزاد شدند

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور روز گذشته در جلسه هیأت دولت با اشاره به سفر اخیرش به 4 کشور آمریکای لاتین اظهار داشت: توسعه روابط با کشورهای آمریکای لاتین در چارچوب سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران و در راستای تقویت همکاری‌ها و مراودات با کشورهای مستقل در عرصه بین‌المللی در مقابل زیاده‌خواهی‌های سلطه‌طلبان و مستکبران صورت می‌گیرد.

رییس جمهور بر تلاش همه دستگاه‌ها در پیگیری و اجرای دقیق تفاهم‌نامه‌ها و موافقتنامه‌های دوجانبه بین ایران و کشورهای آمریکای لاتین بویژه از سوی وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، نفت، اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور خارجه تأکید کرد و علی سعیدلو معاون امور بین‌المللِ خود را مأمور پیگیری دقیق نحوه اجرای این موافقتنامه‌ها و ارائه گزارش به دولت کرد.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود از همه اعضای هیأت دولت خواست تا تمرکز خود را بر روی کار برای مردم قرار دهند و افزود: باید با همدلی، همکاری و مساعی تمام دستگاه‌ها و قوا، نسبت به ساختن کشور همت کرده و سطح بالاتری از خدمت را برای مردم عزیز فراهم نماییم.

رییس جمهور بر لزوم افزایش سرعت و دقت در انجام کارها و پروژه‌ها در عرصه خدمت‌رسانی توسط دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد.

در این جلسه همچنین احمدی‌نژاد همه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد تا همه اختیارات و وظایف و مسئولیت‌های خود در محدوده مناطق آزاد تجاری و صنعتی را طبق تصریح قانون برنامه پنجم به مدیران عامل این مناطق تفویض نمایند تا مناطق آزاد تجاری-صنعتی به عنوان فرصت‌هایی ویژه برای اقتصاد کشور بتوانند، با قدرت بیشتری در خدمت اقتصاد ملی قرار گیرند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج