در ارس نفسی تازه کنیم

گزارش مردمی از گردشگران ارس

گزارش مردمی از گردشگران ارس

ارس با همه زیبایی هایش امسال نیز پذیرای بسیاری از مسافران نوروزی از جای جای کشور پهناورمان است. در این گزارش گفتگویی با مهمانان نوروزی ارس در مورد حال و هوای عیدانه سرزمین زیبایی ها داشته ایم.

آب و هوای بهاری و مطبوع در کنار جاذبه های طبیعی و تاریخی و همچنین مراکز خرید فراوان از دلایلی است که بسیاری از گردشگران برای سفر به ارس زیبا در تعطیلات نوروزی عنوان می کنند. ارس با همه زیبایی هایش امسال نیز پذیرای بسیاری از مسافران نوروزی از جای جای کشور پهناورمان است. در این گزارش گفتگویی با مهمانان نوروزی ارس در مورد حال و هوای عیدانه سرزمین زیبایی ها داشته ایم.

 

بازارگردی لذت بخش 
گروه بیست نفری که از تهران آمده اند، در حال پیاده شدن از اتوبوس گردشگری هستند، با بیان رضایت از گردش خود  در کلیسا سنت استپانوس و اکوموزه گلفرج با خنده می گویند: دو روز است در ارس هستند و در این دو روز فقط بازارگردی کرده اند!
آنها روز سوم خود در ارس را به گردش اختصاص داده و قصد دارند در روزهای بعدی نیز از آبشار آسیاب و روستای تاریخی اوشتبین دیدن کنند. 

برنامه های شاد، دلیل اقامت بیشتر در ارس
خانواده ای چهار نفری که در پارک کوهستان درحال استراحت هستند از مشکین شهر به ارس آمده اند و بعد از یک روز اقامت در جلفا تصمیم گرفته اند دو روز دیگر در ارس بمانند تا فرصت بیشتری برای گردش و خرید داشته باشند. 
خانم سهرابی مادر خانواده می گوید: در این یک روز هر جا که در داخل شهر رفته ایم، برنامه های خوب و شادی دیده ایم. مخصوصا بچه ها از برنامه ها و نمایش هایی که در جلوی فروشگاه ها و مراکز خرید اجرا می شود خیلی خوششان آمده است. 

 

آرامش ارس و آب و هوای مطبوع 
آقای ایوبی و خانواده اش به همراه یکی از دوستان خانوادگیشان به ارس آمده اند و در سه روزی که در ارس هستند از کلیسا سنت استپانوس، کلیسا چوپان و کاروانسرای خواجه نظر دیدن کرده اند. 
او دلیل اصلی انتخاب ارس به عنوان مقصد گردشگری خودشان را آرامش و آب و هوای مطبوع این منطقه می داند و می گوید: سال گذشته هم در تعطیلات نوروز سفری یک هفته ای به ارس داشتیم و امسال با همراهی یکی از دوستان دوباره به ارس آمده ایم و از آرامش و طبیعت سبز ارس لذت می بریم. 


از تبریز تا ارس
دو خانواده سه نفری که ناهارشان را میل کرده و مقابل رستوران ایستاده اند، می گویند: چند ساعت قبل به جلفا رسیده اند و از کرج به تبریز آمده و بعد از دو روز اقامت در این شهر با توجه به تعریفی که از ارس شنیده اند تصمیم به سفر گرفته اند. 
آنها از کیفیت ناهار و تمیزی رستوران تعریف می کنند اما به خاطر مدت زمانی که برای صرف ناهار انتظار کشیده اند و شلوغی رستوران ناراضی هستند. 
همان جا جلوی رستوران برای گردش و خرید از بازار و مراکز خرید برنامه ریزی می کنند و برای ارس گردی راه می افتند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج