مرتضی بانک:

تمرکز بر صادرات یکی از سیاست های اصلی مناطق آزاد در سال 97 است

تمرکز بر صادرات یکی از سیاست های اصلی مناطق آزاد در سال 97 است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سفر به منطقه آزاد ارس، تمرکز بر صادرات را یکی از سیاست های اصلی مناطق آزاد در سال 97 عنوان کرد. 

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سفر به منطقه آزاد ارس، تمرکز بر صادرات را یکی از سیاست های اصلی مناطق آزاد در سال 97 عنوان کرد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مرتضی بانک، در نشست با سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس، ارتقای کیفیت و قیمت مناسب را تضمین کننده رونق تولید ملی دانست و افزود: مناطق آزاد هم راستا با سرزمین اصلی در راستای حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی اقدام کنند. 
وی خاطرنشان کرد: در کشور زیرساخت ها، شرایط، ماشین آلات و بازار مصرفی برای فروش کالای ایرانی وجود دارد و تولیدکنندگان تنها باید به کیفیت کالای تولیدی اهتمام داشته باشند. 
بانک، با بیان اینکه لازمه توسعه تولید کالای ایرانی ارتقا کیفیت است، تاکید کرد: کارگروهی در مناطق آزاد تشکیل شود تا جز به جز مسائلی که تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با آنها مواجه هستند، بررسی و پیگیری شود. 
مشاور رئیس جمهور گفت: مواردی هم چون رویه های گمرکی، امور مالیاتی و ارزش افزوده، مشکلات صادرات، واردات، تجارت و اصناف می تواند در این کارگروه پیگیری و دنبال شود 
وی افزود: باید به این موضوع فکر کرد که چرا مردم کالای ایرانی تولید شده را با برچسب خارجی خریداری می کنند ولی همان کالا را با برچسب ایرانی نمی خرند؛ باید با تولید کالای با کیفیت مردم را به خرید کالای ایرانی ترغیب کنیم. 
وی صادرات مناطق آزاد در سال گذشته را یک میلیارد و 50 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: رسیدن به مجموع صادرات یک میلیارد و 500 میلیون دلاری در سال جاری یکی از تکالیف مهم تمامی مناطق آزاد کشور است. 
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، تمرکز به صادرات را سیاست اصلی مناطق آزاد در سال 1397 اعلام و اظهار کرد: همه فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی در رسیدن به اهداف صادراتی مناطق آزاد کمک کنند. 
بانک خاطرنشان کرد: مناطق آزاد خود را موظف به رفع چالش ها و موانع پیش روی سرمایه گذاران می داند.
گفتنی است، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، سه شنبه 28 فروردین 97 با سفر به منطقه آزاد ارس، از نزدیک با فعالیت های انجام گرفته در این منطقه آشنا شد. نشست با سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس نیز بخشی از این سفر بود. مرتضی بانک را در این سفر مهدی بازارگان معاون تولید، صادرات و فناوری، محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، محمود منزوی زاده مدیرکل حوزه دبیر شورا و درنا کسرایی مدیر روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، همراهی کردند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج