محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس:

سبقت صادرات بر واردات مهم ترین اتفاق منطقه آزاد ارس در سال 96 بود

سبقت صادرات بر واردات مهم ترین اتفاق منطقه آزاد ارس در سال 96 بود

مثبت شدن تراز تجاری منطقه آزاد ارس و سبقت صادرات بر واردات یکی از مهم ترین اتفاقاتی بود که در سال 96 در این منطقه رخ داده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، سبقت صادرات بر واردات را مهم ترین اتفاق منطقه آزاد ارس در سال 96 دانست. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در نشست دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس، گفت: مثبت شدن تراز تجاری منطقه آزاد ارس و سبقت صادرات بر واردات یکی از مهم ترین اتفاقاتی بود که در سال 96 در این منطقه رخ داده است.
وی تصریح کرد: با ادامه این روند، ارس می تواند به عنوان یکی از مناطق آزاد صادراتی کشور، هر ساله تراز تجاری خود را بالاتر ببرد. 
نریمان افزود: نمی توان تمامی درها را بر روی واردات ببندیم بلکه باید تلاش کنیم تا به صورت قاطع تراز را بالا ببریم و رویکردها به سمت صادرات برود. 
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس در ادامه با اشاره به نزدیکی مناطق آزاد ارس و ماکو، گفت: تعامل و ارتباط با منطقه آزاد ماکو و ارتباط این دو منطقه با کشورهای آسیای میانه و ترکیه می تواند توسعه اقتصادی استان های آذربایجان شرقی و غربی را به همراه داشته باشد.
نریمان با اشاره به احداث واحدهای بزرگ کشت گلخانه ای در منطقه آزاد ارس، خاطرنشان کرد: این روزها منطقه آزاد ارس به یکی از اصلی ترین قطب های کشاورزی گلخانه ای تبدیل شده و امروزه تولید یکی از مراکز گلخانه ای این منطقه از مرز 10 هزار تن گذشته است. 
وی تاکید کرد: تمامی مدیران و پرسنل سازمان منطقه آزاد ارس برای کمک به تولیدکنندگان آماده اند و برای توسعه روزافزون باید موانع پیش پای سرمایه گذاران و تولید کننده ها را رفع کنیم. 
گفتنی است، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، سه شنبه 28 فروردین 97 با سفر به منطقه آزاد ارس، از نزدیک با فعالیت های انجام گرفته در این منطقه آشنا شد. نشست با سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس نیز بخشی از این سفر بود. مرتضی بانک را در این سفر مهدی بازارگان معاون تولید، صادرات و فناوری، محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، محمود منزوی زاده مدیرکل حوزه دبیر شورا و درنا کسرایی مدیر روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، همراهی کردند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج