پردیس ارس دانشگاه تهران به دنبال تقویت فعالیت های علمی و تحقیقاتی است

پردیس ارس دانشگاه تهران به دنبال تقویت فعالیت های علمی و تحقیقاتی است

رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران، گفت: دانشگاه تهران با فعالیت در منطقه آزاد ارس به دنبال تقویت تحقیقات علمی و اختراعات در موضوعات مرتبط با نیازهای این منطقه است. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، زهرا امام جمعه در مراسم رونمایی از اختراع «نانو رنگ های تصفیه کننده هوا و خود ترمیم شونده» عنوان کرد: با وجود اینکه پردیس ارس دانشگاه تهران از سال 1387 آغاز به کار کرده و جذب دانشجو در ارس نیز با وقفه هایی همراه بوده است، اما امروزه شاهد ثبت اختراع و پایان نامه های بسیار با کیفیتی در این پردیس هستیم.
وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته شاهد اختراع ماده ضد سرطان در این پردیس بوده ایم، تصریح کرد: دانشگاه تهران با فعالیت در منطقه آزاد ارس به دنبال تقویت تحقیقات علمی و اختراعات در موضوعات مرتبط با نیازهای این منطقه است و از محققان جوان ارس حمایت علمی می کند. 
امام جمعه در ادامه گفت: پردیس ارس به طور کامل به امکانات علمی و تحقیقاتی دانشگاه تهران متصل است. به طوریکه محققان و دانشجویان پردیس ارس می توانند به صورت مجازی به کتابخانه بزرگ دانشگاه تهران متصل شده و از تمام منابع برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند. 
سرپرست مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات منطقه آزاد ارس نیز در این مراسم ضمن اشاره به توانمندی های مرکز رشد ارس در مدت کوتاه فعالیت این مرکز، گفت: یکی از مزایای فعالیت مرکز رشد ارس به همراه پردیس های دانشگاهی این منطقه، به ثمر رسیدن هر چه سریعتر تحقیقات کاربردی، تولید و تجاری سازی علوم و به دنبال آن، کاهش خروج ارز از کشور است. 
پریسا بهلولی تصریح کرد: به دلیل فعالیت های اخیر، منطقه آزاد ارس به عنوان منطقه آزاد برتر در حوزه فناوری انتخاب شده است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر 30 شرکت در مرکز رشد ارس پذیرفته شده اند که از این میان 20 شرکت در مرحله تولید هستند و 10 شرکت نیز به عنوان شرکت های نوپا مورد حمایت قرار گرفته اند. 
بهلولی تصریح کرد: انتخاب بسیاری از این شرکت ها و اختراعات به عنوان موارد برتر در جشنواره های ملی و بین المللی از جمله افتخارات مرکز رشد ارس است. 
وی در پایان گفت: در ادامه حمایت از شرکت های دانش بنیان، تلاش داریم تا صندوق پژوهش و فناوری را در منطقه آزاد ارس دایر کنیم و این اتفاق برای اولین بار در شمال غرب کشور روی می دهد. 
گفتنی است، مراسم رونمایی از اختراع «نانو رنگ های تصفیه کننده هوا و خودترمیم شونده» با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس در پردیس ارس دانشگاه تهران برگزار شد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج