رونمایی از اختراع نانو رنگ های تصفیه کننده هوا و خودترمیم شونده در منطقه آزاد ارس 

کالای 100 درصد ایرانی و دانش بنیان زیر سایه واردات بی رویه

کالای 100 درصد ایرانی و دانش بنیان زیر سایه واردات بی رویه

جوان ترین مخترع ایرانی در آئین رونمایی از طرح جدید خود گفت: واردات بی رویه کالاهای خارجی مانع از رونق تولیدات ایرانی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، آیدین نصرتی مخترع «نانو رنگ های تصفیه کننده هوا و خودترمیم شونده» در این مراسم، عدم وابستگی به محصولات مشابه خارجی، کاهش واردات و افزایش صادرات را از اهداف مهم این اختراع عنوان کرد. 
او ، خاطرنشان کرد: مواد مشابهی که از چین، هند و آلمان وارد کشور می شود، علاوه بر هزینه بالا، با شرایط جوی ایران نیز سازگار نبوده و این محصول علاوه بر کاهش هزینه ها، بر اساس شرایط اقلیمی کشور، تولید می شود. 
نصرتی افزود: این محصول می تواند بعد از آسیب ظرف مدت 24 ساعت خود را ترمیم کرده و با جذب ذرات جیوه و سرب، آلودگی هوا را تا حد زیادی کاهش دهد. 
این مخترع جوان تاکید کرد: محصول اختراعی به آلمان ارسال شده است تا با طی مراحل آزمایش، استانداردهای جهانی را نیز دریافت کرده و منطقه آزاد ارس را به قطب صادرات این محصول نانو تبدیل کنیم. 
وی وجود مواد اولیه لازم برای تولید این محصول در داخل کشور را یک مزیت عنوان کرد و گفت: به دلیل وجود معادن سیلیس در کشور به راحتی می توانیم مواد اولیه محصول اختراعی نانو را تهیه کرده و به عنوان یک تولید ایرانی به بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه کنیم. به طوریکه در تولید این محصول به هیچ وجه از مواد اولیه خارجی استفاده نمی شود و یک محصول صد در صد ایرانی به حساب می آید. 
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تورال تاج نانو صنعت ارس، اظهار کرد: طراحی این ماده از یک سال و نیم قبل آغاز شده است و هم اکنون به ماده ای دست یافته ایم که خاصیت کشسانی قابل توجه، مقاومت و کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به معدود نمونه های خارجی دارد. 
نصرتی با انتقاد از ورود محصولات مشابه خارجی که با قیمت بالاتر و کیفیت پایین تر از طریق گمرکات مرکزی ایران صورت می گیرد، تصریح کرد: امیدواریم با حمایت از محصولات باکیفیت ایران و اختراعات جوانان این مرز و بوم که قابلیت رقابت با نمونه های جهانی را دارند، به طور واقعی از تولید ایرانی حمایت کنیم. 
گفتنی است، مراسم رونمایی از اختراع «نانو رنگ های تصفیه کننده هوا و خودترمیم شونده» با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس در پردیس ارس دانشگاه تهران برگزار شد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج