امام جمعه منطقه آزاد ارس:

اجرای کامل قانون نحوه اداره مناطق آزاد ایران خواسته فعالان اقتصادی ارس است

اجرای کامل قانون نحوه اداره مناطق آزاد ایران خواسته فعالان اقتصادی ارس است

هم اکنون یکی از مشکلات مرزنشینان، عوارض خروج از کشور است. این مشکل نیز می تواند همانند قبل با گذرنامه های مخصوص مرزنشینان و تجدید نظر در عوارض خروج برای این قشر، مرتفع شود

امام جمعه منطقه آزاد ارس - جلفا در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی اقتصاد کشور با مسئولین استان آذربایجان شرقی و سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: اجرای کامل قانون نحوه اداره ی مناطق آزاد ایران خواسته فعالان اقتصادی ارس است و می تواند بسیاری از مشکلات سرمایه گذاران را مرتفع کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، حجت الاسلام والمسلمین سالار سنجری، تصریح کرد: اگر قانون مناطق آزاد بتواند به معنای واقعی اجرا شود، می توانیم به حل بسیاری از مشکلات اشاره شده توسط فعالان اقتصادی امیدوار باشیم.
وی خاطرنشان کرد: عدم رقابت کالای داخلی با انواع مشابه خارجی از نظر کیفیت و قیمت تمام شده، باعث می شود که مصرف کالای داخلی کاهش پیدا کرده و اقتصاد به سمت واردات برود.
حجت الاسلام والمسلمین سنجری افزود: بخشی از این مشکل به تولیدکننده ها برمی گردد اما بخش عمده ای نیز می تواند توسط دولت و مجلس شورای اسلامی حل شود.
وی در پایان تاکید کرد: هم اکنون یکی از مشکلات مرزنشینان، عوارض خروج از کشور است. این مشکل نیز می تواند همانند قبل با گذرنامه های مخصوص مرزنشینان و تجدید نظر در عوارض خروج برای این قشر، مرتفع شود.

گفتنی است، در اولین روز بازدید نشست اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، استاندار آذربايجان شرقی، مشاور رييس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد، روسای سازمان های بورس و اوراق بهادار، امور مالیاتی کشور، گمرك كل ايران، صندوق توسعه ملی، معاون رئیس امور مالیاتی، مسئول سرمایه گذاری‌های خارجی کشور، مدیران عامل بانک‌های ملی و سپه و معاونان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزادارس، امام جمعه و مسئولان شهرستان جلفا و 25نفر از سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس حضور داشتند که در این نشست 4ساعته سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس مشکلات و موانع موجود را با هیات اقتصادی در میان گذاشتند.
این هئیت صبح پنجشنبه 6 اردیبهشت نیز از نزدیک به بازدید از مراکز صنعتی ارس پرداختند. شرکت های پاناچوب ارس، جلفا چوب ارس، پیشگامان دنیلی ارس، تارلا امین ارس، نساجی جلفاکاران و آمیکو، در این سفر مورد بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد اقتصادی کشور قرار گرفتند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج