بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد حوزه اقتصاد کشور از منطقه آزاد ارس

بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد حوزه اقتصاد کشور از منطقه آزاد ارس

بررسی مشکلات موجود در مسیر رونق اقتصادی ارس از جمله مشکلات گمرکی، مالیاتی، بانکی و ارزی سرمایه گذاران و توسعه جغرافیایی منطقه آزاد ارس از اهداف عمده سفر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به ارس است.

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد حوزه اقتصاد کشور از منطقه آزاد ارس بازدید می کنند. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در این بازدید، 19 نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به همراه دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه آزاد ارس حضور پیدا می کنند. 
همچنین معاونین وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، معاون رئیس امور مالیاتی کشور، رئیس کل گمرگ ایران، رئیس صندوق توسعه ملی، مسئول سرمایه گذاری های خارجی کشور، مدیران عامل بانک های ملی و سپه و معاونین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران نیز در هیات بازدید از منطقه آزاد ارس حضور دارند. 
این هیات روز چهارشنبه 5 اردیبهشت وارد تبریز شده و مورد استقبال استاندار آذربایجان شرقی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، نماینده مردم مرند و جلفا و سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز قرار گرفت. 
دیدار با استاندار آذربایجان شرقی اولین برنامه رسمی هیات بازدید از منطقه آزاد ارس بود. این هیات در مسیر عزیمت از فرودگاه تبریز به جلفا از مجموعه تاریخی هتل یام مرند که همزمان با سفر رئیس جمهور در رویداد تبریز 2018 افتتاح شده بود بازدید کردند
هیات بازدید از منطقه آزاد ارس فردا ( پنجشنبه 6 اردیبهشت ) نیز برنامه فشرده ای خواهد داشت. بر اساس برنامه اعلام شده بازدید از مجتمع گلخانه ای تارلا امین ارس، تولید کفش دنیلی، نساجی جلفاکاران، شرکت های تولیدی پاناچوب و جلفاچوب بخش اول بازدیدهای این هیات را تشکیل می دهد. 
در ادامه نیز هیات اقتصادی بازدید از منطقه آزاد ارس جلسه ویژه ای را با حضور  سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی این منطقه برگزار کرده و از نزدیک با مشکلات پیش روی تولید و اشتغال این منطقه آشنا خواهند شد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه حضور خواهند داشت. 
آخرین برنامه روز پنجشنبه هیات اقتصادی بازدید کننده از منطقه آزاد ارس، حضور در ویژه برنامه های اعیاد شعبانیه خواهد بود که در پارک کوهستان برگزار می شود. 
این هیات روزهای جمعه و شنبه نیز در منطقه آزاد ارس حضور خواهد داشت و بازدید از پایانه مرزی نوردوز و اماکن گردشگری منطقه آزاد ارس از دیگر برنامه هایی است که برای هیات اقتصادی پیش بینی شده است. 
گفتنی است، بررسی مشکلات موجود در مسیر رونق اقتصادی ارس از جمله مشکلات گمرکی، مالیاتی، بانکی و ارزی سرمایه گذاران و توسعه جغرافیایی منطقه آزاد ارس از اهداف عمده سفر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به ارس است.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج