رئیس جمهوری ارمنستان خواستار گسترش همکاریها با ایران شد

رئیس جمهوری ارمنستان خواستار گسترش همکاریها با ایران شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس به نقل از ایرنا، سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان با آرمن سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان ملاقات و دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه و همکاری‌ها در حوزه های مختلف و همکاری های جامعه ارمنی ایران و ایرانیان خارج از کشور مذاکره کردند.
سفیر ایران با تبریک انتخاب سرکیسیان به عنوان رئیس جمهور ارمنستان، برای وی و دولت این کشور آرزوی موفقیت کرد.
سجادی در این دیدار آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار دادو با اشاره به مناسبات سیاسی و دوستانه دو کشور و اراده مقام های ارشد کشورمان و ارمنستان برای توسعه روابط در همه زمینه ها تاکید کرد.
سفیر کشورمان در ایروان همچنین امضای توافقنامه تعرفه ترجیحی میان ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا که به تازگی در آستانه امضا شد را فرصت مناسبی برای ارتقای روابط اقتصادی دوجانبه و فعال کردن منطقه آزاد مغری با منطقه آزاد ارس ارزیابی کرد.
وی همچنین خواستار استفاده از ظرفیت جامعه ارامنه ایران و ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در کشورمان و ارمنستان شد.
سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان نیز به روابط دیرینه و دوستانه دو کشور اشاره کرد و ادامه داد: تهران و ایروان بایستی از ظرفیت های موجود در جهت تقویت و گسترش همکاری های دوجانبه بویژه در زمینه های اقتصادی نهایت استفاده را ببرند.
وی ظرفیت جوامع ارمنی را در اروپا و آمریکا بسیار بزرگ دانست و با اشاره به همکاری های خوب ارامنه ایران با جوامع ارمنی دیگر کشورها، خواستار همکاری دو کشور برای استفاده از این ظرفیت و جذب سرمایه های آنها در دو کشور شد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج