برگزاری نشست پیشگیری از وقوع جرم در ارس

  • 11 تیر 1397
  • 08:51
  • نشست
  • 0 دیدگاه
  • 440 بازدید
  • Article Rating
برگزاری نشست پیشگیری از وقوع جرم در ارس

گفتنی است، نشست تخصصی پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی با حضور اعضای این کمیسیون در منطقه آزاد ارس برگزار شد و در این نشست، اقدامات کمیسیون در راستای پیشگیری از وقوع جرم در طول 2 سال اخیر مورد بررسی قرار گرفت.

نشست تخصصی پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی در منطقه آزاد ارس برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به اینکه اعتقاد به امور پیشگیرانه از ضرورت های مهم کاهش آسیب ها و جرایم است، گفت: در سال های اخیر با گسترش روحیه اعتقاد به امور پیشگیرانه و تلاش دستگاه های مختلف، رویکرد مقابله ای مسیر اصلاحی را طی می کند و برنامه ها نیز به سمت پیش بینی و پیشگیری تغییر مسیر داده است. 
بابک محبوب علیلو افزود: عدالت کیفری به تنهایی برای مبارزه با جرم و پیشگیری از آن کافی نیست و باید به دنبال اجرای عدالت ترمیمی برویم تا در نهایت نیز در کنار برخورد با مجرم به دنبال برنامه های بازسازی و اصلاح باشیم.
وی با تاکید بر استفاده از روش های فرهنگی و اجتماعی در برخورد با پدیده جرم، خاطرنشان کرد: لازمه کاهش وقوع جرایم، هم افزایی، هماهنگی، همکاری و تشریک مساعی سازمان ها، دستگاه های دولتی و دادگستری است. 
علیلو تصریح کرد: باید زیرساخت های قانونی به منظور پیشگیری در حوزه آسیب های اجتماعی فراهم شود و لازمه موفقیت آن استفاده از ظرفیت های مردمی، تشکل های مردم نهاد و رسانه هاست. 


رئیس دادگستری شهرستان جلفا نیز در این نشست با اشاره به کاهش پرونده های مرجوعی منطقه آزاد ارس، گفت: در طول یک سال گذشته ضمن کاهش چشمگیر پرونده های مرجوعی سازمان منطقه آزاد ارس به دادگستری، هیچ پرونده ای از سایر ادارات شهرستان نداشته ایم و پرونده های مربوط به ثبت نیز کاهش 20 درصدی داشته است. 
جلیل افلاکی خاطرنشان کرد: ضروری است تا ضمن برگزاری نشستی مابین سردفترداران اسناد رسمی، مسئولین سازمان ثبت اسناد و املاک، مسکن و شهرسازی و بنگاه های املاک، قوانین مربوط به پیش فروش ساختمان و ماده 23 ضمانت اجرای قوانین پیش فروش تشریح شود. 
وی افزود: باتوجه به ماهیت منطقه آزاد ارس و قیمت زمین ها و املاک، ضروری است کارشناسان رسمی دادگستری بخش عمران در خصوص معیار و مقیاس قیمت گذاری زمین ها و اراضی آموزش های لازم را طی کنند. 
افلاکی در پایان گفت: هماهنگی بیشتر بین اداره ثبت، شهرداری و معاونت های عمرانی ادارات شهرستان جلفا لازم است تا از بروز تخلفات و ساخت و سازهای بی رویه جلوگیری شود. 
مدیر امور حقوقی و ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این نشست با اشاره به برگزاری منظم جلسات در این حوزه، گفت: قوانین خاص منطقه آزاد ارس به دلیل وظایف و اختیارات سازمان و موضوع حاکمیتی مناطق آزاد که در قوانین پنجم و ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، باعث اهتمام بیشتر سازمان شده است. 


رسول حسین زاده تصریح کرد: اهتمام دائمی برای حفظ و صیانت از منافع و منابع ملی و اراضی واقع در منطقه آزاد ارس، در سال های اخیر مورد تاکید قرار گرفته است. 
گفتنی است، نشست تخصصی پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی با حضور اعضای این کمیسیون در منطقه آزاد ارس برگزار شد و در این نشست، اقدامات کمیسیون در راستای پیشگیری از وقوع جرم در طول 2 سال اخیر مورد بررسی قرار گرفت.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج