مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد:

امحاء کالاهای منقضی و متروکه در منطقه آزاد ارس

  • 19 تیر 1397
  • 12:30
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 347 بازدید
  • Article Rating
امحاء کالاهای منقضی و متروکه در منطقه آزاد ارس

در راستای صیانت از سلامت شهروندان و حفظ نیک نامی بازار ارس، واردات فرآورده های غیرمجاز از قبیل زیتون پومیس، پودر فلفل قرمز با برند YILBA و سایر فرآورده های غیر منطبق با ضوابط استاندارد و سازمان غذا و دارو ممنوع بوده و در این خصوص اطلاع رسانی لازم انجام شده است. 

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: فرآورده های غیرمجاز و غیر منطبق با استاندارد ملی و ضوابط سازمان غذا و دارو همزمان با سراسر کشور در منطقه آزاد ارس معدوم شد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مهدی غفاری، با اعلام این خبر گفت: 1719 کیلوگرم فرآورده کیک با برند ETI POP KEK محصول کشور ترکیه همزمان با سراسر کشور درمنطقه آزاد ارس معدوم سازی شد.  
وی افزود: این فرآورده به ارزش 320 میلیون ریال به دلیل استفاده بیش از حد مجاز از نگهدارنده سوربات، غیر قابل عرضه به بازار بود و به منظور صیانت از سلامت جامعه با اخذ دستور دادستان معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.  
غفاری سلامت و اصالت کالاها را خط قرمز واردات هرگونه فرآورده سلامت محور به منطقه آزاد ارس عنوان کرد و گفت: در راستای صیانت از سلامت شهروندان و حفظ نیک نامی بازار ارس، واردات فرآورده های غیرمجاز از قبیل زیتون پومیس، پودر فلفل قرمز با برند YILBA و سایر فرآورده های غیر منطبق با ضوابط استاندارد و سازمان غذا و دارو ممنوع بوده و در این خصوص اطلاع رسانی لازم انجام شده است. 
وی خاطرنشان کرد: استراتژی مدیریت غذا و داروی سازمان در خصوص صیانت از سلامت جامعه تمرکز بر جمع آوری و امحای کالاهای تاریخ گذشته، غیر مجاز و غیر قابل عرضه به بازار بوده و در این راستا از زمان راه اندازی مدیریت غذا و داروی ارس بیش از 302 تن فرآورده غیر مجاز جمع آوری و پس از اخذ نتایج آزمایشگاهی با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج گردیده است.  
وی در پایان تاکید کرد: با اخذ تفویض اختیارات سازمان غذا و دارو، کلیه امورات مربوط به صدور مجوز ترخیص و مصرف مواد اولیه و فرایند شده از طریق مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس صورت می پذیرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج