معدوم سازی 61210 کیلوگرم فرآورده های تاریخ گذشته و غیرمجاز در ارس

  • 16 مرداد 1397
  • 14:23
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 318 بازدید
  • Article Rating
معدوم سازی 61210 کیلوگرم فرآورده های تاریخ گذشته و غیرمجاز در ارس

بالغ بر 61210 کیلوگرم نوشیدنی گازدار با برند Herzog و Argo محصول کشور گرجستان، به دلیل انقضاء تاریخ مصرف، غیر قابل ترخیص و عرضه به بازار مصرف تشخیص داده شده و معدوم سازی شد. 

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس از معدوم سازی 61210 کیلوگرم فرآورده نوشیدنی تاریخ گذشته و غیرمجاز خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مهدی غفاری با اعلام این خبر، گفت: بالغ بر 61210 کیلوگرم نوشیدنی گازدار با برند Herzog و Argo محصول کشور گرجستان، به دلیل انقضاء تاریخ مصرف، غیر قابل ترخیص و عرضه به بازار مصرف تشخیص داده شده و معدوم سازی شد. 
وی افزود: این محصولات از سال 93 به صورت بلاتکلیف در یکی از انبارهای داخل محدوده گمرکی رسوب شده بود که با درخواست صاحب کالا و اخذ دستور دادستان عمومی و انقلاب جلفا و در جهت صیانت از سلامت جامعه، از چرخه مصرف خارج شدند. 
غفاری ضمن تاکید بر ضرورت تامین فرآورده های مصرفی سالم و مناسب جهت عرضه در بازار مصرف، اجرای سیاست های سازمان غذا و دارو در زمینه واردات فرآورده های سلامت محور را ضامن سلامت و ایمنی جامعه دانست. 
وی افزود: در این راستا بازدید های مستمر از انبارهای کالاهای سلامت محور منطقه ادامه داشته و به منظور حفظ امنیت و سلامت جامعه، کلیه کالاهای تاریخ گذشته، غیر مجاز و غیر قابل مصرف معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج خواهد شد. 
گفتنی است، در سال جاری علاوه بر نوشیدنی های فوق، 1719 کیلوگرم کیک به علت استفاده بیش از حد مجاز از نگهدارنده و 49160 کیلوگرم تخم مرغ به دلیل انقضای تاریخ مصرف با درخواست صاحب کالا،جمع آوری و پس از اخذ نتایج آزمایشگاهی و دستور دادستان عمومی و انقلاب جلفا، از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج