صفر تا صد معاملات خودروها باید در محدوده منطقه آزاد باشد

اعمال هرنوع محدودیت در واردات مناطق آزاد خلاف قانون است

اعمال هرنوع محدودیت در واردات مناطق آزاد خلاف قانون است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست با شرکت های واردکننده خودرو گفت: اعمال هرنوع محدودیت در واردات کالا در مناطق آزاد خلاف قانون است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان افزود: طبق قانون واردات هرنوع کالا به غیر از کالاهای اسرائیلی و خلاف شرع به مناطق آزاد، آزاد بوده و مخالفت با این موضوع مقابله با نص صریح قانون است.
وی با بیان اینکه بیش از هشت هزار دستگاه خودروی ارس پلاک در این منطقه آزاد تردد دارند، افزود: به واسطه شرکت های واردکننده خودرو 300 نفر شغل در ارس ایجاد شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه متاسفانه برخی تصمیم ها سرمایه گذاری ها را به خطر می اندازد، گفت: دلواپسان واردات خودرو از مناطق آزاد نگران کالاهای وارداتی با ارز دولتی باشند.
او اظهار کرد: طبق قانون باید صفر تا صد معاملات خودروهای وارداتی ارس در محدوده این منطقه انجام شود.
نریمان اضافه کرد: با استناد به قوانین مناطق آزاد، خرید و فروش خودروهای پلاک مناطق آزاد صرفا از طریق مدیریت توسعه تجارت و ثبت در دفاتر امور خودرویی و شماره گذاری این مناطق امکان پذیر است.
وی گفت: برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی و اجرای قوانین، هرگونه معامله و عرضه نمایشگاهی و فروش خودرو ارس پلاک خارج از محدوده منطقه آزاد ارس ممنوع است.
شایان ذکر است در این نشست مدیران شرکت های واردکننده خودروهای خارجی مشکلات و مطالب خود را با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، قائم مقام مدیرعامل و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس در میان گذاشتند.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج