نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی:

نقش مهم منطقه آزاد ارس در تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد کشور

نقش مهم منطقه آزاد ارس در تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد کشور

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح پروژه های زیرساختی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس به مناسبت هفته دولت از نقش مهم ارس در تصویب کلیات لایحه افزایش مناطق آزاد کشور خبر داد. 

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح پروژه های زیرساختی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس به مناسبت هفته دولت از نقش مهم ارس در تصویب کلیات لایحه افزایش مناطق آزاد کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد حسن نژاد با بیان اینکه نقش منطقه آزاد ارس نیز درتصویب این لایحه بسیار مهم بود، تاکید کرد: سفر بسیار مفیدی که اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به منطقه آزاد ارس داشتند، باعث شد تا اعضای این کمیسیون تخصصی با مشاهده پیشرفت های صورت گرفته در منطقه آزاد ارس، دید بهتر و واقع بینانه تری نسبت به مناطق آزاد پیدا کنند.
وی افزود: توسعه منطقه آزاد ارس نیز بخش مهمی از لایحه ای است که کلیات آن تصویب شده است و بدون شک با تصویب جزئیات لایحه، تحول بسیار زیادی در ظرفیت های منطقه آزاد ایجاد خواهد شد.
حسن نژاد با اشاره به اتفاق بزرگ تصویب کلیات لایحه تشکیل مناطق آزاد جدید در کشور، عنوان کرد: تعامل نمایندگان و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و زحمات آقای بانک باعث شد تا کلیات لایحه افزایش مناطق آزاد با رای بالا در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: تاسیس و فعالیت مناطق آزاد در مرزهای محروم کشور می تواند باعث توسعه اقتصادی و بهبود معیشتی در این مناطق شود.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت های بسیار خوبی در مناطق آزاد صورت می گیرد و باید با اطلاع رسانی دقیق و به موقع، این فعالیت ها را به تمام مردم و مسئولان کشور نشان دهیم.
حسن نژاد در پایان تاکید کرد: اصلی ترین نیاز این روزهای منطقه آزاد ارس فرودگاه این منطقه است و امیدواریم که با مساعدت های دولتمردان، هر چه زودتر شاهد راه اندازی این فرودگاه باشیم.
گفتنی است، طرح های قابل افتتاح امروز در منطقه محدوده های منطقه آزاد ارس 45 طرح و تعداد طرح های کلنگ زنی نیز 8 طرح است. بر همین اساس، همزمان با هفته دولت در منطقه آزاد ارس 11 طرح در حوزه تولید و صنعت، 19 طرح عمرانی، یک طرح زیرساختی، یک مرکز رشد، یک مجتمع تجاری، 10 طرح در حوزه کشاورزی و 2 پروژه گردشگری افتتاح می شود. 5 طرح در حوزه عمرانی و 3 طرح در حوزه کشاورزی هم در این سفر کلنگ زنی می شود.
اعتبار طرح های قابل افتتاح 351 میلیارد تومان و برای پروژه هایی که کلنگ زنی می شود 587 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد بود. میزان اشتغالزایی طرح هایی که امروز افتتاح می شود 277 نفر است. پیش بینی اشتغال طرح هایی که کلنگ زنی می شود نیز 657 نفر است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج