همزمان با اول مهر و روز بازگشایی مدارس برگزار شد:

رونمایی از نتایج اجرای طرح مدارس مروج سلامت منطقه آزاد ارس

رونمایی از نتایج اجرای طرح مدارس مروج سلامت منطقه آزاد ارس
همزمان با بازگشایی مدارس، نتایج اجرا و ارزیابی مدارس با مدنظر قراردادن استانداردهای مدارس مروج سلامت منطقه آزاد ارس رونمایی و نشان مخصوص مدارس مروج سلامت در دبیرستان ارس نصب شد.
همزمان با بازگشایی مدارس، نتایج اجرا و ارزیابی مدارس با مدنظر قراردادن استانداردهای مدارس مروج سلامت منطقه آزاد ارس رونمایی و نشان مخصوص مدارس مروج سلامت در دبیرستان ارس نصب شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر، گفت: محدوده منطقه آزاد ارس اولین منطقه آزاد کشور است که تمام مدارس آن در قالب طرح مروجین سلامت مورد ارزیابی قرار گرفته و نقایص نرم افزاری و سخت افزاری آن رفع می شود.
غلامحسین کریمی خاطرنشان کرد: بر همین اساس، همزمان با آغاز سال تحصیلی، با حضور جمعی از مسئولان محلی و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس، اولین نشان پنج ستاره مدارس مروج سلامت توسط منطقه آزاد ارس در دبیرستان دوره اول متوسطه ارس شهر جلفا نصب شد.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت طرح مدارس مروج سلامت، گفت: این طرح با هدف ترویج و استقرار مفاهیم ارتقای سلامت جسمی و روانی در بین دانش آموزان مدارس، توانمند سازی دانش آموزان، پرسنل ، اولیاء و مربیان و ارتقای شاخص های هشت گانه در سطح مدارس منطقه ارس آغاز شده است.
کریمی افزود: پس از گردآوری اطلاعات و ارزیابی شاخص ها ، رتبه بندی مدارس مروج سلامت ارس توسط کمیته کارشناسی مدارس صورت گرفت و نهایتا سه مدرسه در منطقه آزاد ارس موفق به دریافت نشان ۵ستاره شدند.
مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ارس تصریح کرد: مراقبت های بهداشتی درمانی دانش آموزان مبتلا به اختلالات و مشکلات سلامت، بهبود الگوهای تغذیه ای دانش آموزان، پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز سلامت در دانش آموزان و بهبود شرایط فیزیکی و بهداشت محیط در مدارس از جمله برنامه هایی این طرح در کوتاه مدت است.
کریمی ضمن اظهار امیدواری برای استمرار این طرح، گفت: طرح مدارس مروج سلامت، پروژه مشترک سازمان منطقه آزاد ارس، آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی است.
وی با اشاره به اینکه هدف کلی مدارس مروج سلامت انتقال مفاهیم سلامت بین دانش آموزان مدارس کشور است، عنوان کرد: این برنامه نظامی برای ارتقای سلامت است که منجر به افزایش ظرفیت‌ها، توانمندسازی دانش آموزان برای زندگی سالم می‌شود.
کریمی افزود: دانش‌آموزان با اجرای این برنامه می‌آموزند در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کرده و احساس همبستگی و تعلق اجتماعی داشته باشند. همچنین اعتماد به نفس آنها نیز افزایش پیدا می‌کند تا در آینده نسلی مسئولیت‌پذیر و سالم از نظر جسمی و روحی داشته باشیم.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج