محسن نریمان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس:

منطقه آزاد ارس می تواند تهدیدهای اقتصادی کشور را به فرصت تبدیل کند

  • 11 دی 1397
  • 16:52
  • نوردوز
  • 0 دیدگاه
  • 494 بازدید
  • Article Rating
منطقه آزاد ارس می تواند تهدیدهای اقتصادی کشور را به فرصت تبدیل کند

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در جلسه ای که با مدیر گمرک مرکز نوردوز برگزار شد، گفت: منطقه آزاد ارس این ظرفیت را دارد که تهدیدهای کنونی اقتصاد کشور را به فرصت تبدیل کند.  
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این جلسه گفت: به منظور تبادل اقتصادی با کشورهای همسایه، بازارچه مرزی نوردوز در ماه های آتی آغاز به کار می کند. 
وی با اشاره به اهمیت افزایش تبادل کالا و مسافر با کشورهای همسایه، تاکیدکرد: ساخت هتل در مرکز نوردوز یکی از اقداماتی است که در صدد انجام آن هستیم و تلاش می کنیم تا با استفاده از ظرفیت عید نوروز، تبادل گردشگر بین ایران و ارمنستان را  تقویت کنیم. 
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس در ادامه گفت: منطقه آزاد ارس به خصوص در نواحی مرزی چون نوردوز این ظرفیت را دارد که تهدیدهای کنونی اقتصادی در کشور را به فرصت تبدیل کند. 
نریمان در پایان گفت: گیت نوردوز در این مرز احداث می‌شود تا محدوده موجود کاملاً به حالت گمرکی درآمده و تمام قوانین گمرکی در این گیت  اجرا شود. 
حبیب مقدم، مدیر گمرک نوردوز نیز در این جلسه با ارائه آمار صادرات و واردات از گمرک نوردوز گفت: در طول یک سال گذشته ۱۲۰ میلیون دلار کالا از مرز نوردوز صادر شده است که 20 میلیون دلار آن به صادرات از شهرستان جلفا و  ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به کالاهای صادراتی از سایر استان ها اختصاص داشته است.
وی افزود: کالاهای ساختمانی بیشترین مورد صادرات را در بین کالاهای صادر شده یک سال گذشته از این مرز، شامل می شود. 
وی افزود:  در سال ۹۶ بالغ بر ۱۰۳ هزار نفر از کشور ارمنستان به ایران تردد داشتند و در ۷ ماهه نخست سال ۹۷ نیز بالغ بر ۱۲۶ هزار نفر تردد به خاک ایران ثبت شده است که نزدیک یک میلیون دلار صادرات چمدانی در 9ماهه سال جاری از مرز نوردوز ثبت شده است 
مقدم خاطرنشان کرد: از مهمترین اتفاقاتی که با تردد اتباع ارمنی به ایران اتفاق افتاد، آشنایی این افراد با کالاهای ایرانی بود. به طوریکه حتی اگر نوسانات ارزی به حالت قبلی برگردد، به خاطر آشنایی ارامنه با کالاهای ایرانی، مشتری دائمی این کالاها خواهند بود.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج