تأکید وزیر بر نقش «مناطق آزاد» در افزایش سهم کشور در «اقتصاد جهانی»

تأکید وزیر بر نقش «مناطق آزاد» در افزایش سهم کشور در «اقتصاد جهانی»

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر نقش مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی در افزایش سهم کشور در اقتصاد جهانی تأکید کرد.

به گزارش فرینا، «فرهاد دژپسند» در نشست مشترک شورای معاونین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و مدیران عامل مناطق آزاد کشور که با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، استاندار سیستان و بلوچستان و نمایندگان حوزه‌های انتخابیه چابهار و ایرانشهر در مجلس، در منطقه آزاد چابهار برگزار شد، افزود: مناطق آزاد باید نقش پیشرو در اقتصاد کشور داشته باشند و این‌زمانی محقق می‌شود که برای هر منطقه کارکردهای تخصصی تعریف شود و مناطق با برنامه‌ریزی دقیق بر روی این کارکردها تمرکز کنند.

دژپسند با تأکید بر ظرفیت‌های بالای مناطق آزاد در بالا بردن سهم کشور در اقتصاد جهانی تصریح کرد: اگر اینگونه به مناطق آزاد نگاه کنیم باید برنامه‌های فراوان و بزرگی برای مناطق داشته باشیم.

به عقیده وی مناطق آزاد در کشور می‌توانند به مراکز انتشار الگوهای جدید در عرصه‌های مختلف تبدیل شوند و با جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه‌های گوناگون از قبیل صنایع و معادن، گردشگری، علم و فناوری، خدمات پزشکی و درمانی و تولید زمینه توسعه اقتصادی و زیرساختی کشور را فراهم آورند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بابیان اینکه اقتصاد کشور امروز به مراقبت‌های ویژه نیازمند است، مدیران دولتی و بخش‌های خصوصی فعال در مناطق آزاد را مؤثرترین مسئولان در این مراقبت‌ها دانست و گفت: مناطق آزاد در شرایطی که کشور موانعی در توسعه اقتصادی دارد، می‌توانند آنچه را در سرزمین اصلی نمی‌توان انجام داد، به انجام برسانند و اصولاً این مناطق بیشتر با همین انگیزه شکل‌گرفته‌اند.

دژپسند با گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، چهل‌سالگی انقلاب را به سن کمال رسیدن آن توصیف کرد و با اشاره به گذراندن تمام مشکلات و محدودیت‌های اقتصادی که در این دوران دشمنان انقلاب به ملت ایران تحمیل کردند، ابراز امیدواری کرد اقتصاد کشور با بهره‌مندی از تجربیات چهل‌ساله خود از شرایط کنونی نیز عبور کند.


مهندس محسن نریمان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس  در جلسه هم اندیشی وزیر اقتصاد و دارایی، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی در چابهار حضور داشت.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج