اجرای همزمان پروژه های جامعه ایمن و شهرسالم در ارس

اجرای همزمان پروژه های جامعه ایمن و شهرسالم در ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست مشترک با مدیر مرکز بین المللی ارزیابی جوامع ایمن گفت: برای اولین بار در مناطق آزاد ایران اجرای همزمان دو پروژه جامعه ایمن و شهر سالم در ارس صورت می پذیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در این نشست، تامین ایمنی در سطوح مختلف را مورد تاکید قرار داد و گفت: تحقق جامعه ایمن، زمینه ساز بروز خلاقیت و شکوفایی استعدادهای شهروندان می شود.

وی افزود: پروژه در حال اجرای شهر سالم و جامعه ایمن ارس بر اساس استانداردهای جهانی ارزیابی می شود.

مدیر مرکز بین المللی ارزیابی جوامع ایمن نیز در این نشست مشارکت جامعه را مهم توصیف کرد و گفت: مشارکت جامعه برای تحقق جامعه ایمن مهم بوده و باید در استراتژی ها مورد توجه قرار گیرد.

گولبراند شونبری مشارکت جامعه را عامل افزایش دانش و در ادامه بالا رفتن میزان مشارکت و مسئولیت پذیری در تحقق جامعه ایمن عنوان کرد.

وی اظهار داشت: شبکه سلامت نقش مهمی در جامعه ایمن دارد و الگوگیری از سایر مناطق آزاد جهان امکان اجرای این پروژه ها را تسهیل می کند.

شایان ذکر است، ارزیابان پروژه جهانی جامعه ایمن از کشور سوئد از آخرین وضعیت اجرای این پروژه در منطقه آزاد ارس بازدید کردند. بر این اساس در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 1398 ارزیابان پروژه جهانی شهر سالم از کشور مصر برای بررسی اقدامات اجرای این پروژه از ارس بازدید می کنند.

پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کاهش بروزحوادث و کاهش آمار مرگ و میرهای ناشی از آن و نیز ارتقای ایمنی جامعه شهری و بهبود شاخص های زندگی از جمله اهداف جامعه ایمن است. این پروژه با بهره گیری از دستورالعمل های بین المللی سازمان بهداشت جهانی و براساس فرهنگ ایرانی اسلامی به دنبال ارتقای شاخص های ایمنی و سلامت در شهر جلفاست. با اجرای این پروژه منطقه آزاد ارس به شبکه جهانی جوامع ایمن پیوسته و لوح و گواهینامه مرکز همکاری های سازمان جهانی بهداشت (WHO) را دریافت خواهد کرد.

 

برای مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج