گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین 2 طرح بزرگ در منطقه آزاد ارس اجرا می کند

گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین 2 طرح بزرگ در منطقه آزاد ارس اجرا می کند
رئیس کمیسیون اقتصادی منطقه آزاد ارس از سرمایه گذاری گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین برای اجرای طرح دیتا سنتر و فروکروم پرکربن در این منطقه خبر داد.
صفر شاسفند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا مجموع سرمایه گذاری این ۲ طرح را ۲۰۶.۳ میلیون دلار بعلاوه ۱,۴۳۱ میلیارد تومان اعلام کرد.
وی با اشاره به تصویب این ۲ طرح در کمیسیون اقتصادی منطقه آزاد ارس، اظهار کرد: میزان سرمایه گذاری خارجی دیتا سنتر ۱۱۳ میلیون دلار و سرمایه گذاری داخلی آن ۹۸۰ میلیارد تومان است.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس همچنین گفت: طرح فروکروم پرکربن با سرمایه گذاری خارجی ۹۳.۳ میلیون دلار و سرمایه گذاری داخلی ۴۵۱ میلیارد تومان اجرا می شود.
وی با اشاره به جذب ۲,۲۷۱ میلیارد تومان سرمایه داخلی و ۷۸ میلیون و ۷۴۲ هزار دلار سرمایه خارجی در سال گذشته، گفت: ۵۵ درصد معادل ۱,۲۴۶ میلیارد تومان از سرمایه داخلی جذب شده در بخش صنعتی منطقه اتفاق افتاده است،.
شاسفند اعلام کرد: بخش گردشگری با سهم ۲۲ درصدی و جذب ۴۹۶ میلیارد تومان، بخش کشاورزی با سهم ۲۰ درصدی و جذب ۴۵۵ میلیارد تومان و بخش تجاری با سهم ۲ درصدی و جذب ۷۲ میلیارد تومان در رده های بعدی قرار دارند.
منطقه آزاد ارس با ۵۱ هزار هکتار وسعت در شمالغرب کشور واقع شده و بیش از ۶۰ شرکت خارجی و ۴۰۰ شرکت داخلی در این منطقه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
معافیت های مالیاتی ۲۰ ساله، واگذاری زمین به افرادی که در بخش تولید فعالیت می کنند با اقساط دراز مدت، همچنین ارائه تسهیلات بانکی و امکان واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات بدون اخذ عوارض از مشوق های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس به شمار می رود.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج