مبارزه با آفت ملخ در سطح 1200 هکتار

مبارزه با آفت ملخ در سطح 1200 هکتار

مدیر امور کشاورزی منطقه آزاد ارس از اجرای عملیات مبارزه شیمیایی با آفت ملخ در باغات و مزارع منطقه آزاد ارس خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن شیخلو با اعلام این خبر گفت: این عملیات توسط سازمان منطقه آزاد ارس و با همکاری مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در سطح 1200 هکتار اجرا شد.

وی با بیان این که در راستای رصد مداوم و مبارزه به موقع با این آفت، هیچ خسارتی در اراضی زراعی و باغی نداشتیم، افزود: با توجه به وضعیت آب و هوایی در سه ماهه نخست امسال شرایط مناسب برای تکثیر و طغیان ملخ مراکشی در حاشیه باغات و مزارع فراهم شده بود که برای جلوگیری از طغیان این آفت، مکان های مستقر شناسایی و توسط اکیپ سمپاشی کانون کوبی شد.

مدیر امور کشاورزی منطقه آزاد ارس گفت: این آفت همه چیز خوار بوده و در طول دوره رشد خود از تمامی سطوح سبز زراعی، باغی، مراتع و جنگل ها تغذیه می کند.

وی تاکید کرد: در صورت عدم مبارزه کامل با این آفت، خسارت زیادی به تولیدات کشاورزی  وارد شده و بستر برای تخم ریزی حشره کامل فراهم می شود که در سال های آتی مناطق بیشتری آلوده شده و کنترل آفت با مشکل  جدی مواجه می شود.

شیخلو افزود: با پایش های مستمر و برنامه ریزهای دقیق و به موقع، در حال حاضر این آفت در مرحله کنترل می باشد.

براساس اعلام مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی دامداران، کشاورزان و اهالی روستاهای همجوار با مناطق آلوده به ملخ مراکشی تا 10 روز پس از سمپاشی از ورود به این مناطق خودداری کنند.

برچسب ها : کشاورزی, آفت, ملخ
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج