ایجاد دو مزیت مضاعف برای تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ارس

  • 15 مرداد 1398
  • 14:03
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 262 بازدید
  • Article Rating
ایجاد دو مزیت مضاعف برای تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ارس

محسن نریمان با اعلام این خبر، گفت: با پیگیری های صورت گرفته در قطب غذا و داروی مناطق آزاد کشور، پروانه ساخت جدید با عنوان «پروانه ساخت ویژه مناطق آزاد» تهیه و به جای شماره پروانه ساخت داخلی، کد شانزده رقمی  IRC برای محصولات تولیدی در ارس صادر می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از ایجاد دو مزیت مضاعف در امور غذا و دارو برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان محصولات آرایشی، بهداشتی و عطر در ارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان با اعلام این خبر، گفت: با پیگیری های صورت گرفته در قطب غذا و داروی مناطق آزاد کشور، پروانه ساخت جدید با عنوان «پروانه ساخت ویژه مناطق آزاد» تهیه و به جای شماره پروانه ساخت داخلی، کد شانزده رقمی IRC برای محصولات تولیدی در ارس صادر می شود.
وی عنوان کرد: این اقدام با توجه به ضرورت و الزام اخذ کد IRC برای ورود محصولات آرایشی و بهداشتی به سرزمین اصلی و به منظور بهره مندی شرکت های تولیدی مستقر در ارس از مزایای حضور در مناطق آزاد، صورت می گیرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در مورد مزیت این اقدام، خاطرنشان کرد: با توجه به ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی مشابه خارجی به سرزمین اصلی و حضور کارخانه های فعال تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در منطقه آزاد ارس، این موضوع می تواند تاثیر بسزایی در تشویق و تسهیل حضور سرمایه گذاران خارجی جهت استفاده از ظرفیت های موجود داشته باشد.
نریمان با اشاره به مزیت دوم ایجاد شده برای شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی، بهداشتی و عطر، تاکید کرد: بر اساس ماده 65قانون احکام دائمی و به منظور حمایت از اشتغال و تولید، الصاق برچسب فارسی نویسی به منظور آگاهی مصرف کنندگان از بهداشت و سلامت کالاهای تولیدی در ارس کافی بوده و نیاز به چاپ در بسته بندی اصلی کالا نیست.
وی اظهار کرد: این اقدام جهت صدور آسان فرآورده های آرایشی و بهداشتی تولیدی در منطقه آزاد ارس به سرزمین اصلی صورت می گیرد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج