محسن نریمان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس:

به دنبال تقویت همکاری های گردشگری و اقتصادی با نخجوان هستیم

به دنبال تقویت همکاری های گردشگری و اقتصادی با نخجوان هستیم
سرکنسول ایران در جمهوری خودمختار نخجوان با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این دیدار گفت: به اعتبار ارتباطات فرهنگی، تقویت ارتباطات اقتصادی بین ایران و جمهوری خودمختار نخجوان را پیگیر هستیم.
محسن نریمان افزود: با جدیت تمام به دنبال عملیاتی کردن توافقات انجام شده در سفرهای مقامات دو کشور هستیم.
وی با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از واحدهای تولیدی جمهوری خودمختار نخجوان، تاکید کرد: اکثر مواد اولیه واحدهای تولیدی نخجوان از ایران و به خصوص استان های آذربایجان شرقی و غربی تامین می شود و تمایل مقامات و بخش خصوصی نخجوان برای ارتباطات اقتصادی با ایران بسیار بالاست.
نریمان گفت: برنامه ریزی های جدی برای برگزاری تورهای گردشگری مشترک بین ایران و نخجوان صورت گرفته است و در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.
سرکنسول ایران در جمهوری خودمختار نخجوان نیز در این دیدار گفت: با صحبت هایی که با واصف طالب اف رییس مجلس عالی نخجوان داشتم، دیدگاه او به ایران بسیار مثبت است و مقامات نخجوان خواستار مرادوات گسترده اقتصادی با ایران هستند.
سید احمد حسینی با اشاره به موقعیت مناسب جغرافیایی نخجوان افزود: همسایگی نخجوان با کشورهای ایران و ترکیه توجه بیشتر دولت مرکزی آذربایجان به این جمهوری خودمختار را باعث شده است.
بعد از این دیدار سرکنسول جدید ایران در جمهوری نخجوان از واحدهی صنعتیو کشاورزی فعال ارس بازدید کرد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج