ورود سامانه بارشی به آذربایجان از ۱۸ فروردین/ دما تا ۱۲ درجه کاهش می یابد

ورود سامانه بارشی به آذربایجان از ۱۸ فروردین/ دما تا ۱۲ درجه کاهش می یابد

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز دوشنبه سامانه بارشی تازه از شمال غرب وارد کشور می‌شود، گفت: روزهای ۱۹ و ۲۰ فروردین دما در شمال غرب کشور بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش می یابد.

 

 

صادق ضیائیان، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز شاهد بارش باران گاهی رعد و برق و باد و در برخی مناطق تگرگ در اغلب مناطق کشور غیر از استان‌های هرمزگان، ایلام، سیستان و بلوچستان و جنوب خوزستان هستیم.

 

وی افزود: روز جمعه ۱۵ فروردین در اغلب مناطق کشور بارش‌های پراکنده ادامه دارد و فقط این شرایط در جنوب غرب وجود ندارد و شدت بارش‌ها در شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی خواهد بود.

 

ضیائیان اضافه کرد: روز ۱۸ فروردین سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و بدین ترتیب در استان‌های مازندران، گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: همچنین روز دوشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های البرز قزوین و زنجان و همچنین تهران بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه شنبه ۱۹ فروردین گسترده فعالیت سامانه بارشی کل نوار شمالی کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بر می‌گیرد، گفت: در این روز در نوار شمالی کشور بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد، کاهش نسبی دما و همچنین بارش برف در ارتفاعات پیش بینی می‌شود.

 

ضیائیان افزود: روزهای ۱۹ و ۲۰ فروردین در سواحل شمالی کشور و شمال غرب دما ۸ تا ۱۲ درجه و در استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز دما ۶ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج