62 آمارگیر و اطلاع رسان آماده استقبال از گردشگران نوروزی منطقه آزاد ارس

62 آمارگیر و اطلاع رسان آماده استقبال از گردشگران نوروزی منطقه آزاد ارس

نیروهای آمارگیر و اطلاع رسان ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس جهت ثبت دقیق آمار ورود گردشگران و اطلاع رسانی و راهنمایی دقیق اماکن تفریحی و گردشگری آموزش دیدند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی با اشاره به اینکه همه ساله بیش از دو میلیون گردشگر به منطقه آزاد ارس مسافرت می کنند افزود: این نیروها با نظارت کمیته آمار ستاد تسهیلات سفر در 4 ورودی اصلی به منطقه آزاد ارس واقع در محدوده 20 هزار هکتاری جلفا و 4 ورودی دیگر واقع در محدوده خداآفرین منطقه مستقر می شوند.
وی افزود: امسال با 54 آمارگیر و 8 اطلاع رسان از 25 اسفند 90 به پیشواز میهمانان نوروزی می رویم.
وی با اشاره به اینکه در نوروز 90 بیش از یک میلیون و 800 هزار گردشگر از نقاط مختلف منطقه آزاد ارس بازدید کردند افزود: : آمارگیران و لیدرهای ستاد طی جلسات مختلف توسط کارشناسان سازمان تعلیم دیده و آموزش های لازم را گذرانده اند.
نجفی آمارگیری را امری علمی و موثر در تصمیمات و تامین نیازهای گردشگری منطقه آزاد ارس دانست و تاکید کرد: با توجه به مشخص بودن درب های ورود و خروج منطقه آزاد ارس سعی می کنیم در سال های آتی از سیستم های مکانیزه برای ثبت آمار استفاده کنیم.
نجفی افزود: بروشورها و نقشه های گردشگری و اقلام و هدایای ویژه ای برای گردشگران نوروزی 91 در نظر گرفته شده است که از آن جمله لوح فشرده پانارومای اماکن تفریحی و سیاحتی منطقه آزاد ارس که شخص را بدون حضور فیزیکی با محل های مدنظر آشنا می کند.


رییس ستاد تسهیلات منطقه آزاد ارس افزود: طرح و شیوه آمارگیری و نظرسنجی مسافرین نوروزی توسط کمیته آمار ستاد تسهیلات منطقه آزاد ارس در نوروز 89 به عنوان طرح برتر آمارگيري از طرف ستاد تسهيلات کشور انتخاب گشته و به عنوان الگوي برتر در اختيار ساير مناطق و استانهاي کشور قرار گرفته بود.
 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج