زبان سایت
دوشنبه 30 بهمن 1396

بازدید هیئت ژاپنی عضو سازمان توسعه تجارت از امکانات گمرکی و ترانزیتی ارس

بازدید هیئت ژاپنی عضو سازمان توسعه تجارت از امکانات گمرکی و ترانزیتی ارس

نمایندگان شرکت های عضو سازمان توسعه تجارت (جترو) جهت آشنایی با فرایندهای گمرکی و ترانزیت کالا از منطقه آزاد ارس بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی سازمان منطقه آزاد ارس، جلسه آشنایی هیئت ژاپنی شرکت های عضو سازمان توسعه تجارت ( جترو ) در ساختمان گمرک جلفا برگزار شد و اعضای حاضر در بازدید از گمرک جلفا و پنجره واحد تجاری این گمرک، از نزدیک در جریان فرآیبندهای تجاری منطقه آزاد ارس قرار گرفتند. 
اعضای این هئیت را نمایندگان و مسئولین بخشهای صنایع سنگین و بانکداری گروه تجاری کاوازاکی و میتسوبیشی، مسئولین گروه تجاری میتسوئی و ماروبنی و روسای دفترسازمان توسعه تجارت خارجی ژاپن (جترو) در تهران و استانبول تشکیل می دهند. 
مدیرکل گمرک جلفا در این بازدید، ضمن ارائه توضیحاتی در زمینه سیستم جامع گمرکی، گفت: تمامی امورات گمرکی از طریق سامانه جامع گمرکی انجام می شود و این موضوع زمان فرآیندها را کاهش داده و دقت در کار را بالاتر برده است. 
توحید آذربد با اشاره به اینکه ایران امن ترین سیستم ترانزیتی منطقه را داراست، خاطرنشان کرد: نمایندگان ۲۹ سازمان صادرکننده مجوز برای امورات گمرکی و واردات و صادرات در مرکز پنجره واحد گمرک حضور دارند تا امورات گمرکی در سریع ترین زمان ممکن و به بهترین شکل انجام شود. 
شینوبو ناکامورا، رییس دفتر جترو در تهران نیز در این بازدید گفت:  با بررسی های انجام شده، آذربایجان شرقی مزیت بیشتری برای ترانزیت و توسعه تجارت شرکت های ژاپنی با ترکیه، آذربایجان و ارمنستان دارد.
گفتنی است، هیئت ژاپنی شرکت های عضو سازمان توسعه تجارت ( جترو ) در ادامه نیز از فازهای صنعتی ارس دیدن کرده و از نزدیک در جریان فعالیت های صنعتی و تولیدی این منطقه قرار گرفتند. بازدید از پایانه مرزی نوردوز نیز بخش دیگری از این بازدید را به خود اختصاص داد.

 

برچسب ها : ترانزیت, جترو, ژاپن
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج