ُسازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

تاریخ: 01 خرداد 1401

25 طرح اقتصادی در منطقه آزاد ارس افتتاح شد

 ۲۵ طرح تولیدی منطقه آزاد ارس به طور ویدیو کنفرانس امروز پنجشنبه با دستور رییس جمهوری به طور همزمان با سایر مناطق آزاد کشور افتتاح شد.

 میزان سرمایه گذاری انجام شده برای اجرا و تکمیل 25 طرح افتتاح شده امروز در منطقه آزاد ارس 12 هزار و 579 میلیارد ریال با اشتغالزایی مستقیم برای 397 نفر و میزان اشتغالزایی غیر مستقیم 794 نفر بود که ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری آن توسط بخش خصوصی انجام شده است.

 سه پروژه اصلی افتتاح شده منطقه آزاد ارس در این برنامه، شامل شرکت آی سو منسوجات ارس در زمینه فعالیت چاپ، تکمیل پارچه تاری پودی، رنگرزی، تکمیل پارچه تاری پودی بوده و با ۲ هزار و هشت میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ۸.۵ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی با اشتغالزایی۹۲ نفر افتتاح شد. 

 بهره برداری از سالن های نشاء و تجهیز گلخانه به نور مصنوعی شرکت ارس تارلاامین با اشتغالزایی برای 31 نفر و میزان سرمایه گذاری ۳۵۱۸ میلیارد ریالی از دیگر برنامه های افتتاحیه امروز در منطقه آزاد ارس بود.

 امروز همچنین واحد تولیدی ستاره باران پیشگامان ارس در حوزه بسته بندی روغن زیتون، روغن مایع آفتابگردان و ذرت و با سرمایه گذاری یک هزار و 586 میلیارد ریالی و اشتغالزایی 10 نفری از دیگر برنامه های این دوره افتتاح های مناطق آزاد توسط رئیس جمهوری در منطقه آزاد ارس بود.

 همچنین 22 طرح سرمایه گذاری دیگر با میزان سرمایه گذاری های محقق شده زیر هزار میلیارد ریال در حوزه تولیدی صنعتی، تجاری، خدماتی از دیگر پروژه های افتتاحی در این دوره بود.

  منطقه آزاد ارس با مرکزیت جلفا در ۱۳۲ کیلومتری شمال غرب تبریز بیش از ۵۰ هزار وسعت هکتار دارد و با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان از طریق گمرکات جلفا، نوردوز و خداآفرین ارتباط دارد.

 منطقه آزاد ارس سهل ترین راه دسترسی ایران به بازار اوراسیا بوده و فاصله آن با مرزهای ترکیه کمتر از ۱۲۰ کیلومتر است.

منبع
خبر صفحه اصلی: True