ُسازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

تاریخ: 28 آذر 1395

ستاد زنده نامان ارس آغاز به کار کرد

دبیر ستاد نکوداشت استاد ناهی از شروع به کار ستاد زنده نامان ارس خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ابراهیم نصیری در مراسم نکوداشت حاج حسین ملایی علمداری گفت: همزمان با رونمایی از نشان زنده نامان ارس که برای نخستین بار از طرف مدیرعامل سازمان تقدیم استاد ملایی خواهد شد؛ ستاد زنده نامان ارس شروع به کار کرد.
نصیری گفت: با شروع فعالیت ستاد زنده نامان ارس که وظیفه شناسایی و برنامه ریزی برای تجلیل، نکوداشت و حمایت از نخبگان منطقه را در عرصه های مختلف علمی فرهنگی هنری، ورزشی و اقتصادی برعهده خواهد داشت ، هر سال یک فرد برجسته را به این منظور و بر اساس شاخص هایی که در اساسنامه قید شده است مشخص و انتخاب خواهد نمود.
دبیر ستاد نکوداشت استاد ناهی در خصوص برگزاری این آئین گفت: آغاز برنامه نکوداشت حاج حسین ملایی به حدود یک و نیم سال گذشته برمی گردد ولی امور جاری آن با حمایت معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس از شهریورماه سال جاری شروع و با استقبال عمومی و طرح ایده های متعدد و هماهنگی های لازم برگزار شد.

تجلیل و نکوداشت انسان های فرهیخته رسالت حوزه هنری است
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: تجلیل و نکوداشت انسان های فرهیخته جزو مهم ترین رسالت های حوزه هنری است.
میلانی گفت: حوزه هنری آذربایجان شرقی بر اساس رسالت های مامورتی خود وظیفه دارد از انسان های فرهیخته ای که در زمان و مکان خودشان در فرهنگ سازی و توسعه و تقویت باورهای دینی فرهنگی آن منطقه نقش داشته اند تجلیل بعمل آورد.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: باورمان بر این است در راستای فرهنگ اصیل جامعه، از این چهره ای برجسته در قید حیاتشان تجلیل شود و این بصورت فرهنگ در کشور باب شود.
میلانی در ادامه گفت: استاد ناهی ملایی علمداری انسانی بی ادعا می باشد که در همه برهه های اجتماعی اقتصادی دینی در بطن جامعه بود و در فرهنگ سازی منطقه نقش بسزایی را ایفا نموده بود است.
وی در پایان گفت: وظیفه حوزه هنری شناسایی چنین افراد و تجلیل از شان و مقام این انسان های فرهیخته در زمان حیاتشان می باشد.

آئین نکوداشت حاج حسین ملایی علمداری (ناهی) با حضورمدیرعامل منطقه آزاد ارس، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، رییس حوزه هنری، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و معاون قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی،فرماندار شهرستان جلفا،روسای ادارت شهرستان جلفا و معاونین منطقه آزاد ارس و مرمدم شهرستان جلفا و هادیشهر برگزار شد.
رونمایی از تندیس استاد ملایی و دست خط ایشان جهت حفظ در موزه فرهنگی ارس، یادبود استاد ناهی، نامگذاری یکی از معابر شهری به نام استاد، اعطای اولین نشان زنده نامان ارس، شعرخوانی با حضور شاعران و ادیبان و اکران فیلم مستند پرتره "ناهی نامی" از دیگر برنامه های این آئین بود.
اعطای نشان زنده نامان ارس از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، اعطای نشان هنرمند مردمی توسط معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری ارس و اعطای نشان خادمی دربار اباعدباله الحسین از سوی سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بخش پایانی مراسم نکوداشت حاج حسین ملایی علمداری بود.
حاج حسین ملایی متولد ۱۳۱۱ شاعر، پاسدار و رزمنده است که ترجمه منظوم قران در 1800 صفحه ، نهج البلاغه در 20 هزار بیت و صحیفه سجادیه را به صورت تفسیر محور به نظم کشیده و نیز کتاب «مجملات»، «برداشت ما از دنیا» و «مشت انقلاب» را نوشته است.
کتاب مجملات وی شامل هشت هزار بیت با هدف پند و نصیحت و مبتنی بر امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

منبع
خبر صفحه اصلی