گردشگری فرا ملی هدف ماست

گردشگری فرا ملی هدف ماست

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس بمناسبت روز جهانی گردشگری گفت: با توجه به توانمندی منطقه در ابعاد مختلف، گردشگری فراملی هدف ماست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان با بیان اینکه در سال های اخیر رشد قابل توجهی در اجرای استانداردهای جهانی صنعت گردشگری داشته ایم، افزود: در یک سال گذشته رویدادهای مهمی در عرصه گردشگری ارس اتفاق افتاده که عضویت ارس در سازمان جهانی گردشگری یکی از این رویدادها است.

وی افزود: گردشگری ارس را در مسیر فراملی قرار داده ایم تا علاوه بر افزایش تعاملات ملی و بین المللی و ایجاد کسب و کارهای پرسود، ارس را بعنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در بخش های مختلف این صنعت مطرح کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در برنامه مدون صنعت گردشگری ارس بر لزوم توجه بیشتر به مرمت آثار تاریخی، گردشگری روستایی، توریسم سلامت، ایجاد بسترهای خدماتی استاندارد در ژئوسایت های با قابلیت دسترسی آسان همچون گئچی قالاسی و بررسی ایده های گردشگری خارجی تاکید شده است.

نریمان اضافه کرد: ما سالانه بودجه قابل توجهی برای ارتقاء شاخص های استاندارد صنعت گردشگری اختصاص می دهیم و با تنظیم قوانین حمایتی و ارائه مشوق های سرمایه گذاری، شاهد توجه ویژه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این منطقه هستیم که یکی از نتایج آن افزایش تعداد و ظرفیت اقامتی هتل های ارس از 1044 تخت در سال 1397 به 2500 تخت تاکنون است.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از بحران جهانی ویروس کرونا، ارس را پیشتاز مقابله با این ویروس خواند و گفت: با وجود چالش های کرونایی در صنعت گردشگری، ما منطقه امن گردشگری داشتیم که نتیجه تلاش های همکاران مدیریت گردشگری سازمان و ارائه پروتکل های بهداشتی به گردشگران است.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج