آغاز فعالیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای در ارس

 آغاز فعالیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای در ارس فعالیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای نخستین زورخانه منطقه آزاد ارس آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، نخستین زورخانه منطقه آزاد ارس با حضور مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس، امام جمعه جلفا-ارس، فرماندهان نظامی و انتظامی و سایر مسئولان و ورزشکاران زورخانه ای شهرهای همجوار در سالن ورزش های پهلوانی و زورخانه ای ارس شروع به فعالیت نمود.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این مراسم گفت: ورزش های پهلوانی و زورخانه ای ریشه در آئین، مذهب و اعتقادات ما ایرانیان دارد و در کل یک ورزش اخلاقی است و انتظار می رود فعالان رشته های زورخانه ای که از آن به عنوان ورزش باستانی نیز یاد می شود با رعایت اخلاق و داشتن منش پهلوانی، بتوانند الگویی خوب و مناسب برای ورزشکاران سایر رشته های ورزشی باشند.

 محسن نریمان گفت: برای توسعه و شکوفایی این رشته ورزشی در ارس آمادگی داریم در این راستا در فضای موجود امکانات دیگری تدارک ببینیم و بتوانیم ضمن رفع نواقصات ورزش های زورخانه ای در حد استاندارد ورزشکار پرورش دهیم.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سنجری امام جمعه ارس- جلفا نیز ضمن تشریح فعالیت های زورخانه ای، آغاز فعالیت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای را یکی از اتفاقات خوب در ارس توصیف کرد و گفت: امیدوارم با این کار ارزشمند شاهد اوج گیری این ورزش اصیل منطقه آزاد ارس باشیم.

 وی افزود: امیدوارم با عزم و حضور ورزشکاران این رشته ورزشی، توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه ای از سال آینده یک حرکت پرشتاب در منطقه آزاد ارس داشته باشد.

 گفتنی است حجت‌الاسلام والمسلمین سنجری امام جمعه ارس- جلفا رئیس هیات ورزش های زورخانه ای منطقه آزاد ارس می باشد.

 زورخانه ارس با وسعت 500 متر و عرصه و اعیان هزار متر و با حدود 12 میلیارد ریال اعتبار توسط سازمان منطقه آزاد ارس احداث شده است.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج