آغاز هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس

آغاز هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس

 همزمان با روز جهانی تئاتر و هنرهای نمایشی ، آیین افتتاح هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس آغاز شد.

 در این مراسم که عصر امروز و در کنار رود ارس برگزار شد؛ محسن نریمان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ، داوران جشنواره بهمراه اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران و مشاور فرهنگی مدیرعامل این سازمان حضور داشتند.

 این جشنواره در دو بخش آزاد و آئینی سنتی برگزار می شود و از میان ۱۱۰ اثر ارسالی از ۲۱ استان کشور به دبیرخانه، هیئت داوران در بخش آزاد (رقابتی) ۱۰ نمایش و در بخش آیینی سنتی 6 نمایش را انتخاب شد.

 آثار مش کاظم حلبی، جولا،مرکز خطر، دفک، یک موجود عجیب، کورپو، بغض تو جرم من است، بیسکوئید، مبارک و غول برفی و عروسی عمونوروز و ننه سرما، 10 اثر انتخابی در بخش آزاد جشنواره تئاتر خیابانی ارس می باشند.

 تولکی سنی، خیدیر بایرامیندا، غولیبانی، آذربایجان آئین لری، یایلیق و داش آشی نیز 6 اثر انتخابی توسط هیات داوران در بخش آئینی سنتی این جشنواره می باشد.

 هفتمین جشنواره ی سراسری نمایش های خیابانی، محیطی و فضای باز منطقه آزاد ارس، امروز هفتم فروردین ماه همزمان با روز جهانی تئاتر بمدت سه روز برگزار خواهد شد و اختتامیه این جشنواره دهم فروردین ماه خواهد بود.

  مهدی صالحیار، علی فتوحی و میرمیلاد مهدی زاده داوری آثار ارسالی به هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس را عهده دار بودند.

  فرهاد قائمیان، وحید لک و فرزاد تقی لر که هر سه از اساتید برجسته و نام آشنای هنرهای نمایشی کشور می باشند، داوری آثار راه یافته به بخش نهایی هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس را برعهده خواهند داشت.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج