۱.۵ میلیون نفر از منطقه آزاد ارس دیدن کردند

 ۱.۵ میلیون نفر از منطقه آزاد ارس دیدن کردند


  قائم مقام ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: در هشت روز اول سال نو افزون بر ۱.۵ میلیون نفر از جاذبه های گردشگری، تاریخی، طبیعی و تجاری این منطقه دیدن کردند.

 یوسف داداش زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۷۰۰ هزار گردشگر و میهمان نوروزی از این منطقه دیدن کردند که امسال نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۲ برابر افزایش یافته است. 

 وی افزود: برگزاری جشنواره های مختلف ورزشی و فرهنگی از جمله جشنواره نمایش های خیابانی، جشنواره ورزشی و تفریحی کودکان، جشنواره بازی های بومی محلی، مسابقات ماهیگیری، دوچرخه سواری، پیاده روی خانوادگی در کنار جاذبه های تاریخی و طبیعی منطقه جذابیت های لازم را برای میهمانان نوروزی فراهم آورده است. 

 داداش زاده منطقه آزاد ارس را پل ارتباطی از بعد اقتصادی با کشورهای همسایه و آسیای میانه عنوان کرد و افزود: مبادلات تجاری از طریق منطقه آزاد ارس می تواند دولت را در افزایش صادرات یاری کند. 

 به گزارش ایرنا، منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در شمالغرب ایران در نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان در فاصله ۱۳۵ کیلومتری غرب تبریز واقع است.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج