کارگاه آشنایی با کاربرد آفت کش های بیولوژیک و غیر شیمیایی در ارس برگزار شد

کارگاه آشنایی با کاربرد آفت کش های بیولوژیک و غیر شیمیایی در ارس برگزار شد


کارگاه آموزشی آشنایی با کاربرد آفت کش های بیولوژیک و غیر شیمیایی در گلخانه های ارس برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، این کارگاه آموزشی تحت عنوان آشنایی با کاربرد آفت کشهای بیولوژیک و غیر شیمیایی در گلخانه ها با مدیریت کشاورزی سازمان منطقه آزاد ارس و سازمان جهاد کشاورزی استان و با حضور مدیران حفظ نباتات و باغبانی جهاد کشاورزی استان، گلخانه داران و کارشناسان فنی گلخانه های ارس برگزار شد.

 در آغاز این کارگاه، مدیر کشاوری منطقه آزاد ارس هدف از برگزاری این کارگاه را اطلاع رسانی جهت جایگزینی استفاده از آفت کش های بیولوژیک بجای سموم شیمیایی برای کنترل آفات و بیماریها عنوان نمود .

 مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در ادامه با اشاره به اینکه آفت کش های بیولوژیک نقش مهم و اساسی در تولید محصول سالم و سلامت جامعه دارد گفت: با توجه به تغییر پروتکل های کشورهای مقصد صادراتی محصولات کشاورزی، جایگزینی آفت کش های بیولوژیک بجای سموم شیمیایی ضروری می باشد.

 همچنین مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی آذربایجان شرقی در این کارگاه به راه اندازی واحد کنترل کیفی در خود گلخانه ها و ثبت روزانه تمامی اطلاعات تاکید کرد و گفت: تولید محصول سالم نقش اساسی در ارز آوری و حفظ بازارهای جهانی خواهد داشت.

 قنبرزاده از اساتید برجسته دانشگاه تبریز و دارای مدرک دکترای بیمارشناسی گیاهی نیز به مزایای کشت و تولید محصولات ارگانیک اشاره کرد و یادآور شد: هدف اصلی در کشاورزی ارگانیک سلامت انسان، سلامت خاک و ثبات اکوسیستم و محصولاتی که تحت عنوان ارگانیک نام برده می شود در اصل محصول سالم (سبز) می باشند.

 گفتنی است در این کارگاه نظرات و دیدگاه های سرمایه¬گذاران حوزه گلخانه مطرح و بررسی شد.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج