حضور فعال منطقه آزاد ارس در هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های ایران و ارمنستان

حضور فعال منطقه آزاد ارس در هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های ایران و ارمنستان


 سند همکاری میان ایران و ارمنستان با حضور رؤسای کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ، تجاری دو کشور در وزارت نیرو با حضور سازمان منطقه آزاد ارس مبادله شد.

 احمد حسن نژاد مدیر قفقاز و اوراسیا در این خصوص گفت: منطقه آزاد ارس به عنوان یکی از اعضا کارگروه مشترک این کمیسیون که هر شش ماه در دو کشور جلساتی بر گزار خواهد شد شرکت و با توجه به توافقنامه اقتصادی اوراسیا همایشهای مشترک تجاری نیز برگزار می شود تا زمینه های تهاتر کالا به کالا و تبادل لیست های مورد نیاز صورت و گزارش آن نیز منتشر گردد.

 ایجاد منطقه آزاد تجاری در مرز دو کشور در این کمیسیون مورد تاکید قرار گرفته که رویدادهای مشترک برای سرمایه گزاری و تجارت در مناطق آزاد هردو را تشکیل می دهد و از ظرفیت های قابل توجه در ابعاد فرهنگی ، سلامت و در مان در مناطق آزاد ایران وهمچنین ظرفیت های گردشگری در ارمنستان نیز استفاده شود.

 با توجه به موقعیت ایران و ارمنستان در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا که مرز مشترک زمینی دارند بسیار حائز اهمیت می باشد که منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس اعلام آمادگی کرده تا برای ظرفیتهای همکاری ایران و اوراسیا با حضور کشورهای عضو اتحادیه (روسیه، بلاروس، قزاقستان، ارمنستان، قرقیزستان و جمهوری اسلامی ایران ) در منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس سمینار بین المللی برگزار کنند.

 همچنین دو طرف تفاهم نمودند کمیته مشترک حمل و نقل جاده ای دو کشور با نمایندگان ارگانهای بیمه ای هرچه زودتر در تهران تشکیل شود و بخشهای مختلف مربوط به حذف یا کاهش عوامل متعدد جاده ای ، تسهیل و رونق حمل و نقل و سایر مسائل مورد بررسی قرار گیرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج